Autor:redakcja
  15.01.2023 godz. 08:03

W TAURON 1. Lidze Mężczyzn nie ma prostych spotkań


- W TAURON 1. Lidze nie ma prostych spotkań. Wystarczy chwila dekoncentracji i losy rywalizacji mogą się odwrócić - powiedział Mariusz Łysiak trener Mickiewicza Kluczbork. Jego podopieczni wygrali w sobotni wieczór z Legią w Warszawie 3:0 i cały czas plasują się w ścisłej czołówce tabeli.

Zespoł gości w hali OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej ani przez chwilę nie pozwolił na utratę koncentracji. Wynik spotkania 0:3 (13:25, 17:25, 17:25) najlepiej świadczy jak dużą przewagę miał Mickiewicz. - Rozegraliśmy przede wszystkim dobre spotkanie. Cały czas pamiętaliśmy, że legioniści ostatnio wygrali Głogowie 3:1, a gdzie punkty tracili mocni rywale. W sobotni wieczór byliśmy dobrzy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Cały czas na przeciwniku wywieraliśmy presję mocną zagrywką. Niemal perfekcyjnie funkcjonował nasz system blok-obroma. Dobra była nasza pierwsza akcja - komentował występ swojego zespołu trener Łysiak.

Zespół gości piętnaście punktów zdobył blokiem przy jednym rywali. MVP meczu został wybrany Artur Pasiński. - Artur, podobnie jak cały zespół, zagrał kolejny dobry mecz. M.in. mocno zagrywał, dobrze blokował. Mamy udany sezon, oby tylko zdrowie dopisywało - dodał szkoleniowiec Mickiewicza.

W czołówce TAURON 1.Ligi Mężczyzn jest duży ścisk. Po siedemnastej kolejce na prowadzenie wyszedł Exact Systems Norwid Częstochowa. Mickiewicz jest drugi. Trzecia MKS Avia Świdnik oraz czwarty MKS Będzin mają za sobą o jeden mecz mniej.

- Czołowa szóstka drużyn powinna między sobą rozegrać walkę o zwycięstwo w sezonie zasadniczym. Na pewno prostych meczów na zapleczu PlusLigi nie ma i nie będzie. Trzeba za każdym razem wychodzić maksymalnie zmobilizowanym i skoncentrowanym - zakończył trener Mickiewicza Kluczbork.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...