Autor:KP/KRISPOL Września, fot. KRISPOL Września
  14.01.2023 godz. 08:41

SPS Chrobry Głogów kolejnym przeciwnikiem KRISPOL-u Września


W sobotę KRISPOL Września podejmować będzie we własnej hali graczy SPS Chrobry Głogów. Wrześnianie mają za sobą zwycięstwo z liderem w ostatniej kolejce, a głogowianie poważną wpadkę po przegranej z broniącą się przed strefą spadkową Legią Warszawa. Zapowiada się bardzo ciekawa konfrontacja obu drużyn.

Po ostatni spektakularnym zwycięstwie nad liderem z Częstochowy przed siatkarzami KRISPOL-u kolejne trudne zadanie. Mecz z SPS Chrobrym pokaże, czy wygrana z Norwidem to był tylko jednorazowy wzrost formy, czy wrześnianie ustabilizowali się już na takim poziomie, że potrafią nawiązywać walkę z każdym.

Sobotni przeciwnik wrześnian – SPS Chrobry Głogów plasuje się w tej chwili na 9. miejscu w ligowej tabeli. W szesnastu rozegranych meczach głogowianie zdobyli 25 punktów za sprawą ośmiu zwycięstw i ośmiu porażek, przy stosunku setowym 32:32.

Siatkarze z Głogowa w dotychczasowych meczach pokazali, że ich forma nie jest stabilna i faluje. Potrafią pokonać przeciwnika z górnej części tabeli, ale potrafią też przegrać z drużynami znajdującymi się w pobliżu strefy spadkowej. W ostatnim czasie wygrali z Chemeko-System Gwardia Wrocław i BKS Visła Proline Bydgoszcz, ale i przegrali za trzy punkty z Legią Warszawa i BAS Białystok.

Krispol Września nadal plasuje się na 15. miejscu w tabeli. Wrześnianie dotychczas zgromadzili na swoim koncie 13 punktów za sprawą czterech zwycięstw i dwunastu porażek, przy stosunku setowym 21:38.

Pojedynek KRISPOL Września – SPS Chrobry Głogów rozegrany zostanie w sobotę, 14 stycznia 2023 r. w Hali Sportowej ZSP Września przy ulicy Wojska Polskiego 1. Jego rozpoczęcie przewidziano na godzinę 17.00. Wstęp na trybuny jest wolny. W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym w Głogowie, KRISPOL przegrał 1:3.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...