Autor:redakcja, fot. AZS AGH Kraków
  07.01.2023 godz. 15:25

Sobota z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: AZS AGH Kraków - MKST Astra Nowa Sól 3:0


AZS AGH Kraków pokonał MKST Astra Nowa Sól 3:0 (25:21, 25:18, 25:17) w meczu 16. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Bartosz Gomułka. Było to już szóste takie wyróżnienie tego zawodnika.

Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną nowosolan 3:1. Podopieczni trenera Andrzeja Kubackiego zanotowali w sobotę kolejny bardzo dobry występ. Pewnie zdobyli komplet punktów, umacniająv się w czołowej ósemce.

W sobotnie popołudnie jako pierwsi wybiegli siatkarze z Krakowa i Nowej Soli. Pierwszą rudnę zespoły zakończyły odpowiednio na ósmej i jedenastej lokacie. Dla podopiecznych Andrzeja Kubackiego pierwsza część sezonu była bardzo udana. Po słodko-gorzkim początku sezonu w każdej kolejnej kolejce forma krakowian stale rosła.

Nowosolanie na początku sezonu pokazali się z bardzo dobrej strony, wygrywając cztery z sześciu pierwszych spotkań sezonu. W meczach z przeciwnikami z góry tabeli zawodnicy z Nowej Soli nie byli jednak w stanie się przeciwstawić, co poskutkowało spadkiem w ligowej klasyfikacji. Zespół w trakcie sobotniego spotkania poprowadził Andrzej Krzyśko, który na tym stanowisku zastąpił dotychczasowego szkoleniowca pod koniec grudnia.

Początek meczu był wyrównany (7:7). Krakowscy siatkarze starali się narzucić swój styl gry, ale goście umiejętnie się bronili. Jednak z czasem podopieczni trenera Andrzeja Kubackiego zaczęli uzyskiwać przewagę. Prowadzili m.in. 18:13 oraz 23:19 i bez problemu wygrali.

Kolejne dwa sety miały podobny przebieg. Na początku drugiego gospodarze zdobyli w serii trzy punkty. Goście zmniejszyli straty na 3:1, ale losów partii oraz całego spotkania nie byli w stanie odwrócić. W samej końcówce AZS AGH dyktował warunki gry powiększając i tak wysoką przewagę 19:15 i 23:17.

W trzecim secie tak jak i pierwszym mieliśmy na tablicy wynik 7:7. W następnych akcjach krakowscy siatkarze grali jeszcze lepiej niż w pierwszym. W połowie prowadzili 16:12 i pewnie zwyciężyli.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102522.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102522.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...