Autor:redakcja, fot. Mickiewicz Kluczbork
  21.12.2022 godz. 17:48

Środa z TAURON 1. Ligą: Mickiewicz Kluczbork - PSG KPS Siedlce 3:1


Mickiewicz Kluczbork pokonał PSG KPS Siedlce 3:1 (22:25, 25:21, 30:28, 25:20) w meczu 15. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Na koniec tego ligowego starcia nagrodę MVP odebrał Mateusz Linda. Dla obu drużyn było to ostatnie spotkanie w pierwszej rundzie zasadniczej.

Kluczborczanie mają powody do zadowolenia. Do tej pory wygrali dziesięć z czternastu spotkań. Dwadzieścia osiem punktów na koncie zapewniło im szóstą lokatę. Siedlczanie dobre mecze przeplatają słabszymi. Wygrali połowę swoich pojedynków. Przed pierwszym gwizdkiem zajmowali dziesiątą pozycję.

- Hala w Kluczborku jest terenem bardzo trudnym. Zespół z Kluczborka pokazał w tym sezonie, że gra bardzo dobrze. My musimy szukać swoich szans, zagrać sercem przede wszystkim i jeszcze większą wolą walki - powiedział Kacper Nowicki, członek sztabu szkoleniowego PSG KPS Siedlce.

Całe spotkanie było wyrównane i zacięte. W premierowej odsłonie więcej zimej krwi zachowali siedlczanie. Zakończył ją szczelnym blokiem Mateusz Kufka 25:22. W kolejnych trzech setach nie brakowało emocji. Zespoły po obu stronach siatki popisywały się efektownymi akcjami. W kluczowych momentach lepsi okazali się kluczborczanie. Poszczególne partie wygrali odpowiednio do 21, 28 i 20.

Tym sam Mickiewicz Kluczbork z jedenastoma wygranymi i 31 punktami, uplasował się na 5. pozycji. PSG KPS Siedlce natomiast rał siedem spotkań i zgromadził na swoim koncie 20 punktów. Ostatecznię tę część sezonu zakończył na 10. lokacie. 

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102632.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102632.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...