Autor:redakcja, fot. BKS Visła Proline Bydgoszcz
  20.12.2022 godz. 12:12

Damian Radziwon z BKS Visła Bydgoszcz: dyspozycja dnia będzie kluczowa


- W czołówce tabeli jest bardzo ciasno, więc jest to ważny mecz dla obu drużyn. Liga pokazuje, że każdy może wygrać z każdym. Dyspozycja dnia będzie kluczowa w tym spotkaniu - powiedział Damian Radziwon, środkowy bydgoskiej drużyny przed środowym meczem 15. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn z MKS Będzin.

TAURON 1.LIGA.PL: W sobotę odnieśliście jedenaste zwycięstwo w rundzie zasadniczej TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Trzeba jednak przyznać, że ta wygrana nie przyszła wam wcale łatwo?

DAMIAN RADZIWON: Zgadza się, z takimi zespołami jak SMS PZPS Spała zawsze trzeba być skoncentrowanym. Starać się utrzymać swój własny poziom, a nie dostosowywać się do gry przeciwnika, co udało się nam zrobić po pierwszym secie. Myślę, że też już przyzwyczailiśmy kibiców przychodzących na mecze, że nasze wygrane nie przychodzą łatwo, co wskazuje ilość tie-breaków, jakie gramy. Na szczęście je wygrywamy.

Byliście zaskoczeni, że spalska młodzież tak dobrze się zaprezentowała w pierwszym secie?
DAMIAN RADZIWON: SMS PZPS w pierwszym secie grał odważnie i zasłużenie wygrał tę partię. Moim zdaniem tego seta przegraliśmy sami ze sobą, źle grając w polu serwisowym. Po pierwszym secie udało się nam wyeliminować błędy własne, przez co mogliśmy kontrolować resztę spotkania.

Jak ocenia pan wasz poziom gry? Zmierzacie w kierunku jej ustabilizowania?
DAMIAN RADZIWON: Myślę, że na tym etapie sezonu możemy być w miarę zadowoleni z naszej gry. W pierwszej rundzie występowała u nas duża rotacja składam i praktycznie wszyscy zawodnicy mieli szanse grania i oswojenia się na parkiecie, przez co w drugiej rundzie powinniśmy być jeszcze bardziej zgraną i stabilną drużyną.

Na koniec pierwszej części rundy zasadniczej czeka was ważne starcie z aktualnym liderem tabeli, czyli MKS-em Będzin. Zapowiada się emocjonujące starcie na koniec roku kalendarzowego.
DAMIAN RADZIWON: Zgadza się, w czołówce tabeli jest bardzo ciasno, więc jest to ważny mecz dla obu drużyn. Liga pokazuje, że każdy może wygrać z każdym, więc dyspozycja dnia będzie kluczowa w tym spotkaniu. 

Po środowym meczu będziecie mogli udać się na zasłużony odpoczynek w rodzinnym gronie. Rozgrywki zostaną wznowione dopiero 7 stycznia 2023 roku.
DAMIAN RADZIWON: Tak, przerwa świąteczna przyda się każdemu, by odpocząć trochę od siatkówki, spotkać się w rodzinnym gronie i wrócić z naładowanymi bateriami na 2023 rok.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...