Autor:KP/AZS AGH Kraków, fot. AZS AGH Kraków
  17.12.2022 godz. 09:33

AZS AGH Kraków powalczy o utrzymanie zwycięskiej passy w starciu z Legią Warszawa


W ramach 14. kolejki TAURON 1.Ligi Akademicy udali się do stolicy, aby w sobotnim meczu zmierzyć się ze stołeczną drużyną Legia Warszawa.

Krakowianie od kilku kolejek zachwycają skuteczną grą i wysoką formą, dzięki której uzyskali serię czterech zwycięstw z rzędu. Na uwagę zasługuje szczególnie ostatnie spotkanie domowe Akademików w hali przy Piastowskiej 26a. W ostatnią sobotę drużyna z grodu Kraka pokonała niekwestionowanego lidera tabeli Chemeko-System Gwardia Wrocław w czterech setach. Punkty zdobyte w tym spotkaniu pozwoliły podopiecznym Andrzeja Kubackiego utrzymać się na dziesiątym miejscu w klasyfikacji, a jednocześnie mocno zbliżyć się do najlepszej ósemki – strata punktowa wynosi obecnie jedynie dwa punkty.

Sobotnim rywal krakowskich siatkarzy będzie Legia Warszawa. To zespół, który powrócił na parkiet TAURON 1.Ligi po dłuższej przerwie. Stołeczna drużyna wywalczyła ponowny awans na zaplecze PlusLigi w zeszłym sezonie po wygranej w turnieju z SMS PZPS Spała, SPS Chrobry Głogów i AZS Częstochowa SSA. W zeszłorocznych rozgrywkach Legia Warszawa szturmem wdarła się w pierwszoligowe szeregi, kończąc sezon na siódmej pozycji w tabeli. W tym roku drużyna z Warszawy wygrała cztery mecze, co daje im czternaste miejsce w klasyfikacji z jedenastoma punktami na koncie.

W swoim drugim sezonie w TAURON 1.Lidze Legia Warszawa zdecydowała się na wymianę prawie połowy swojego składu. Rolę trenera drużyny objął Krzysztof Wójcik, związany przez ostatnie 12 lat z MOS WOLA Warszawa, a w kadrze zespołu znalazło się aż sześciu nowych zawodników. Zmiany kadrowe dotknęły prawie każdej pozycji, ale na największą uwagę zasługuje transfer argentyńskiego atakującego Bruno Romanuttiego. Gracz ten ma za sobą grę w reprezentacji Argentyny oraz występy na plusligowych parkietach w barwach Onico Warszawa.

Pomiędzy drużynami AZS AGH Kraków i Legii Warszawa można znaleźć pewne powiązania kadrowe. W stołecznym zespole od tego sezonu występuje środkowy Michał Kozłowski, który w poprzednim roku reprezentował krakowskie barwy. W szeregach Akademików w tegorocznych rozgrywkach prezentuje się z kolei Bartosz Gomułka, który poprzedni rok spędził w drużynie z Warszawy.

Do tej pory zespoły z Krakowa i Warszawy mierzyły się ze sobą dwukrotnie. W pierwszej wyjazdowej konfrontacji zeszłego sezonu górą byli warszawianie, ale w spotkaniu w hali przy Piastowskiej 26a to podopieczni Andrzeja Kubackiego okazali się skuteczniejsi, pokonując drużynę Legii w czterech setach.

Jakim wynikiem zakończy się sobotni mecz? Biorąc pod uwagę dyspozycję ostatnich tygodni, można stwierdzić, że faworytem spotkania są podopieczni Andrzeja Kubackiego, którzy będą chcieli przedłużyć swoją serię wygranych. Legia jednak z pewnością nie złoży broni i będzie walczyć do ostatniej piłki. Konfrontacja w stolicy zapowiada się więc bardzo ciekawie.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...