Autor:Katarzyna Porębska, fot. Mickiewicz Kluczbork
  10.12.2022 godz. 17:57

Sobota z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: Mickiewicz Kluczbork - BAS Białystok 3:2


Mickiewicz Kluczbork pokonał BAS Białystok 3:2 (25:21, 20:25, 25:18, 20:25, 15:10) w ostatnim sobotnim meczu 13. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Kluczborczanie utrzymali pozycję wicelidera tabeli. Dla białostoczan to również bardzo cenny punkt do ligowej tabeli. MVP został wybrany Mateusz Linda.

Kluczborczanie mają powody do zadowolenia. Bardzo dobrze spisują się w rundzie zasadniczej. Po 12. kolejkach byli wiceliderem klasyfikacji. W sobotnie popołudnie we własnej hali podjęli BAS Białystok. Białostoczanie to tegoroczny beniamienek rozgrywek. Bardzo potrzebuje punktów, aby uniknąć części spadkowej. Do starcia przystąpił z dwunastoma punktami na koncie, które plasowały ich 13. lokacie.

Szala zwycięstwa w tym starciu przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Należy podkreślić, że drużyny rozegrały wyrównane spotkanie. Pierwszą i trzecią partię wygrali kluczborczanie. Natomiast w drugiej i czwartej lepsi okazali się końcowej fazie białostoczanie.

Zwycięzcę tego pojedynku ostatecznie wyłonił tie-break. Dużo lepiej zaczął go Mickiewicz. W polu serwisowym dobrze się spisywał Artur Pasiński 6:2. Pomimo starań BAS nie błl w stanie odrobić takiej straty. Przed zamianą stron gospodarze prowadzili 8:4. A skutecznym atakiem popisał się Mateusz Linda. Po stronie gości za dobą grę należało pochwalić Jędrzeja Gossa 8:12. Jednak ostatnie słowo należało do drużyny z Kluczborka. Zwycięstwo skutecznym atakiem przypieczętował Janusz Górski 15:10.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102630.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102630.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...