Autor:Katarzyna Porębska/Olimpia Sulęcin, fot. Olimpia Sulęcin
  29.11.2022 godz. 18:38

Damian Sławiak: najważniejsze, że dopisaliśmy punkty do tabeli


Olimpia Sulęcin wygrała bardzo ważne spotkanie w 11. kolejce TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Przed własną publicznością SMS PZPS Spała 3:1. - Może styl naszej gry nie był wyśmienity, ale najważniejsze, że dopisaliśmy punkty do tabeli - powiedział Damian Sławiak, II trener sulęcinian.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie. Dominowali na parkiecie w każdym elemencie, wygrywając pewnie 25:14. Podobnie przebiegała druga partia mecz, którą Olimpia wygrała 25:16. Trzecia odsłona natomiast zakończyła się wygraną zdolnej spalskiej młodzieży.

- W trzech setach mieliśmy pełną kontrolę nad rywalami. W każdym elemencie ich przewyższaliśmy. Graliśmy pewnie i odważnie przede wszystkim w polu serwisowym. W trzeciej partii w naszych szeregach pojawiła się niestety dekoncentracja. Graliśmy na pół gwizdka, na przeczekanie. Natomiast SMS PZPS wyraźnie się rozegrał. Rywale zaczęli ryzykować w polu serwisowym, odważniej grać w ataku i zaczęło mu wszystko wychodzić. Mimo to cieszę się, że w czwartym secie wróciliśmy do swojej gry i wygraliśmy - podkreślił Łukasz Chajec, trener Olimpii.

Asystent szkoleniowca zwrócił uwagę na to, że najważniejszą kwestią po tym ligowym starciu są trzy punkty, które sulęcinianie dopisali do swojego konta.

- Styl naszej gry nie był wyśmienity, ale najważniejsze, że dopisaliśmy punkty do tabeli. Mieliśmy ciężki tydzień. Za nami dużo grania i sporo podróży. Dodatkowo mamy w składzie dużo kontuzji i małych urazów. Nie mamy wyjścia i jakoś musimy sobie radzić - zauwazył Damian Sławiak.

I dodał na koniec - W spotkaniu z SMS PZPS szasnę gry otrzymał Aleks Kłysz czy Aleksander Grzegorczyk, którzy wcześniej nie mieli zbyt wielu okazji na grę.

Trzeba przyznać, że zmiennicy pokazali się z bardzo dobrej strony.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...