Autor:Katarzyna Porębska/Radio Zachód, fot. MKST Astra Nowa Sól
  27.11.2022 godz. 11:59

Marcin Brzeziński: walczymy w każdym meczu


W niedzielę na zakończenie 11. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn MKST Astra Nowa Sól zmierzy się z PSG KPS Siedlce. - Musimy pamiętać, że siedlczanie mają dobrze zbudowany zespół. W składzie mają doświadczonych zawodników. To będzie rywal, który ma naprawdę dobrze poukładaną drużynę, łączącą doświadczonych graczy z perspektywiczną młodzieżą - powiedział Marcin Brzeziński, przyjmujący beniaminka z województwa lubuskiego.

Przed rozpoczęciem zmagań 11. kolejki nowosolanie i siedlczanie sąsiadowali ze sobą w tabeli. Gospodarze niedzielnego starcia z dorobkiem 15 punktów zajmowali 9. lokatę, a siedlczanie z 16 oczkami plasowali się na 8. pozycji.

- PSG KPS Siedlce sąsiaduje z nami w tabeli. Ma za sobą kilka ciężkich meczów. Od ostatniej soboty mieli mały maraton. Wiemy, że zmagają się z problemami kadrowymi. Musimy jednak pamiętać, że siedlczanie mają dobrze zbudowany zespół. W składzie mają doświadczonych zawodników. To będzie rywal, który ma naprawdę dobrze poukładaną drużynę, łączącą doświadczonych graczy z perspektywiczną młodzieżą - powiedział przyjmujący MKST Astry.

Kapitan zespołu beniminka zapewnił, że kibice, którzy zdecydują się obejrzeć na żywo spotkanie w Nowej Soli obejrzą emocjonujące i wyrównane spotkanie. - W mojej ocenie kibice obejrzą dobre widowisko - dodał Brzeziński.

Drużyna MKST Astra mimo, że jest beniaminkiem pierwszoligowych rozgrywek, na zapleczu PlusLigi radzi sobie naprawdę dobrze. Co najważniejsze, wszyscy zawodnicy są zdrowi.

- W naszym zespole pojawiają się mikrourazy, ale nic bardziej poważnego się nie dzieje. Zagramy przed własną publicznością, a jak wiadomo u siebie gra się zawsze lepiej. Kibice niosą nas swoim dopingiem. Cieszę się, że walczymy w każdym meczu i pokazujemy ze spotkania na spotkanie, że potrafimy grać dobrą siatkówkę - zakończył kapitan MKST Astry Nowa Sól.

POWIĄZANE INFORMACJE

...