Autor:redakcja
  28.11.2022 godz. 09:48

Dobrze przygotowali się taktyczne


- Byliśmy dobrze przygotowani taktycznie i wykorzystaliśmy słabe strony przeciwnika - mówi trener AZS AGH Kraków Andrzej Kubacki. W ostatniej kolejce jego podopieczni, raczej niespodziewanie, pokonali MKS Avia Świdnik 3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 25:21). Akademicy rozegrali świetnie spotkanie przeciwko wiceliderowi tabeli. Nagroda MVP powędrowała do rąk Marcina Krawieckiego, rozgrywającego zespołu gospodarzy.

- Mój zespół zaprezentował dobrą siatkówkę - kontynuuje Andrzej Kubacki. - Najważniejsze, że zawodnicy nie boksowali, a wykazali się ogromną cierpliwością, co jest w siatkówce bardzo ważne.

Wynik trzeciego seta 25:23 dla gospodarzy sugerowałby zaciętą walkę i że wynik był na styk. Jednak było inaczej. - Od początku do końca czuło się naszą kontrolę - wyjaśnia Andrzej Kubacki i dodaje, że na pochwały zasłużył cały zespół.

MVP spotkania został Marcin Krawiecki, 22 punkty zdobył Bartosz Gomułka, najwięcej w całym spotkaniu. - "Krawiec" jest młodym zawodnikiem. Z każdym spotkaniem nabiera doświadczenia, dojrzewa. Z zainteresowaniem przyglądam się rozwojowi tego gracza. Natomiast Gomułka trzyma naszą ofensywę, ale jak to w siatkówce, atakującemy trzeba najpierw piłkę rozegrać, a wcześniej ktoś musi ją przyjąć. Wszyscy pracują na sukces - podkreśla Andrzej Kubacki.

W następnej kolejce krakowskich zawodników czeka wyjazd do Siedlec, gdzie na pewno łatwo nie będzie. PSG KPS ostatnio wygrywał ligowe spotkania.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...