Autor:Katarzyna Porębska, fot. SPS Chrobry Głogów
  26.11.2022 godz. 17:53

Sobota z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: SPS Chrobry Głogów - BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2


SPS Chrobry Głogów pokonał BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (23:25, 25:19, 18:25, 25:21, 15:10) w meczu 11. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Gospodarze wykorzystali atut własnej hali i pokonali wyżej notowanego rywala.

W sobotnie popołudnie głogowianie mieli wysoko zawieszoną poprzeczkę. Przyszło im się zmierzyć z szóstą drużyną w tabeli, czyli BKS Visłą Proline. Trzeba jednak podkreślić, że siatkarze SPS Chrobrego w ostatnim czasie prezentują coraz lepszą formę sportową. Podopieczni Dominika Walencieja przystąpili do spotkania podbudowani ostatnią wygraną nad MKS Będzin 3:1. Siatkarze z Bydgoszczy natomiast ulegli na wyjeździe Exact Systems Norwid 1:3.

Mecz toczył się ze zmiennym szczęściem dla obu drużyn. Poszczególne sety to raz wygrywali goście, a w kolejnym triumfowali gospodarze. Warto dodać, że wszystkie sety były równe, a zawodnicy wystrzegali się prostych błędów. Tym samym pierwszą partię wygrali bydgoszczanie po skutecznym ataku Maciej Krysiaka 25:22.

W drugim secie chłodną głowę zachowali głogowianie. W końcowej fazie tej partii serią dobrych zagrywek popisał się Sebastian Lisicki 25:19. W trzeciej odsłonie role się odwróciły i to BKS Visła w końcówej fazie dyktowała warunki gry. Pewnym zagraniem zakończył ją z kolei Antoni Kwasigroch 25:18. SPS Chrobry nie składał broni. Walczył do końca i ta walka mu się opłaciła. Pewne ataki Krzysztofa Rykały dały gospodarzom wygraną do 21 i jednocześnie doprowadziły do tie-breaka.

Piąty set od punktowego ataku rozpoczął Lisicki 1:0. Do tego na prawym skrzydle nie zawodził Rykała 5:3. Przed zamianą stron drużyna z Głogowa wypracowała trzypunktową przewagę 8:5. Po wznowieniu gry podopieczni Dominika Walencieja utrzymali równy rytm gry i wygrała pewnie 15:10. Mecz błędem w polu serwisowym zakończył Krysiak.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102485.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102485.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...