Autor:KP/AZS AGH Kraków, fot. AZS AGH Kraków
  25.11.2022 godz. 17:32

Wicelider przyjeżdża do Krakowa


Nadeszła pora na kolejne domowe spotkanie Akademików w sezonie 2022/2023. Już jutro w hali przy Piastowskiej 26a drużyna AZS AGH Kraków zmierzy się z obecnym wiceliderem TAURON 1. Ligi MKS Avia Świdnik.

Akademicy w ostatniej kolejce podejmowali na Podlasiu drużynę BAS Białystok. Spotkanie było niezwykle zacięte, o czym świadczą wyniki każdego z setów. W piątej partii to jednak zawodnicy z Krakowa pokazali prawdziwą wolę walki i siłę swoich charakterów, wygrywając set z wynikiem 15:10 i tym samym cały mecz 3:2. Dwa punkty zdobyte w tym spotkaniu pozwoliły krakowskim siatkarzom na awans w ligowej tabeli na jedenaste miejsce.

Jutrzejszy rywal krakowian - MKS Avia Świdnik - zajmuje obecnie drugą pozycję w ligowej klasyfikacji. Podopieczni Witolda Chwastyniaka wygrali do tej pory osiem meczów, ustępując jedynie drużynom z Siedlec i Bydgoszczy. Dzięki temu zespół z Lubelszczyzny zgromadził na swoim koncie 24 punkty, tyle samo co lider tabeli - Mickiewicz Kluczbork. Najbliższe spotkanie z AZS AGH będzie, więc dla drużyny ze Świdnika okazją na objęcie prowadzenia w TAURON 1. Lidze.

W sezonie 2022/2023 skład MKS Avii Świdnik nie przeszedł zbyt dużej rewolucji. W kadrze znalazło się pięciu nowych zawodników. Największe zmiany dotknęły przyjęcia drużyny z Lubelszczyny – na pozycji przyjmującego pojawiły się aż trzy nowe nazwiska - Mateusz Łysikowski, Jakub Hukel i Tomasz Błądziński. Do składu dołączył również nowy rozgrywający Sebastian Matula i atakujący Maciej Walczak.

Zespołowi ze Świdnika udało się jednak zatrzymać większość zawodników, którzy wywalczyli w poprzednim sezonie 4. miejsce w końcowym zestawieniu. Drużynę ponownie prowadzi trener Witold Chwastyniak, a kapitanem pozostał libero Jakub Guz, który niemal od początku swojej kariery reprezentuje barwy Avii Świdnik. Zawodnicy z Lubelszczyzny są więc niezwykle zgranym zespołem, co przekłada się na dobre wyniki na boisku.

Drużyny AZS AGH Kraków i MKS Avii Świdnik mierzyły się ze sobą czterokrotnie. Na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów to zespół pod przewodnictwem Witolda Chwastyniaka mógł cieszyć się ze zwycięstwa w trzech meczach. Zeszłosezonowe spotkanie na hali przy Piastowskiej 26a zakończyło się jednak na korzyść Krakowian. Akademicy pokonali wówczas drużynę ze Świdnika w czterech partiach.

Jaki wynik padnie w jutrzejszym meczu? Na przestrzeni ostatnich spotkań podopieczni Andrzeja Kubackiego pokazali, że stać ich na wiele i są w stanie podjąć równorzędną walkę z każdym przeciwnikiem. Po wygranej w Białymstoku zawodnicy z grodu Kraka z pewnością mają zaostrzone apetyty na kolejne zwycięstwo. Drużyna ze Świdnika z kolei stanie przed szansą objęcia pozycji lidera w ligowej tabeli. Najbliższe spotkanie zapowiada się, więc niezwykle interesująco.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...