Autor:redakcja
  21.11.2022 godz. 17:27

Czy Opolszczyzna doczeka się trzeciego klubu w PlusLidze?


- Naprawdę jest czym się pochwalić - mówi prezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej i członek Zarządu PZPS, Waldemar Kobienia. - Mamy dwa zespoły w PlusLidze - PSG Stal Nysę oraz Grupę Azoty Zaksę Kędzierzyn-Koźle, a ten drugi dwa razy sięgnął po Klubowe Mistrzostwo Europy. UNI Opole gra w TAURON Lidze.  W dodatku na zapleczu męskiej ekstraklasy znakomiecie spisuje się Mickiewicz Kluczbork.

Podopieczni trenera Mariusza Łysiaka prowadzą w TAURON 1. Lidze Mężczyzn. Ich start w rozgrywkach tego sezonu nie był udany. Na inaugurację przegrali z Chemeko-System Gwardią Wrocław 1:3. Później przyszła seria zwycięstw i dopiero w ósmej kolejce zaznali goryczy porażki - na wyjeździe ulegli Lechii Tomaszów Mazowiecki 2:3.

Bilans więc mają znakomity. Mickiewicz Kluczbork chwalony jest za grę zespołową, ale też w jego składzie nie brakuje zawodników, prezentujących duże możliwości indywidualne. Mateusz Linda i Janusz Górski po trzy razy otrzymali nagrody dla  najbardziej wartościowych zawodników Ten drugi oraz Artur Pasiński znajdują się na czele klasyfikacji najlepiej zagrywających.

Waldemar Kobienia dodaje, że w Opolu, Nysie i Kędzierzynie-Koźlu są obiekty odpowiadające międzynarodowym standardom. - Władze samorządowe w tych miastach rozumieją, że warto inwestować w siatkówkę. W Stegu Arena mieliśmy debiut trenerski Vitala Heynena, a naprzeciwko reprezentacji Polski stanęła Kanada prowadzona przez jednego z jego poprzedników Stephane Antigę. Nysa była już kilkakrotnie gospodarzem finałowych rozgrywek o Puchar Polski kobiet. Czołowe nasze kobiece zespoły doskonale tutaj czują się. Kędzierzyn-Koźle regularnie gości najlepsze klubowe drużyny świata - podkreśla sternik siatkówki na Opolszczyźnie.

- Biorąc pod uwagę nasz potencjał w porównaniu ze znacznie silniejszymi Okręgami, to naprawdę mamy czym pochwalić i bez fałszywej skromności stwierdzić, że Opolszczyzna siatkówką stoi - mówi Waldemar Kobienia. W najbliższej kolejce Mickiewicz Kluczbork stanie bodaj przed najtrudniejszym sprawdzianem w tym sezonie. Zagra na wyjeździe z MKS-em Będzin, który jeszcze nie tak dawno przewodził stawce drużyn w TAURON 1. Lidze Mężczyzn..

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...