Autor:Katarzyna Porębska/Radio Zachód, fot. MKST Astra Nowa Sól
  21.11.2022 godz. 10:43

Norbert Śron: wygraliśmy seta z bardzo trudnym przeciwnikiem

MKST Astra Nowa Sól przegrała na wyjeździe z MKS-em Świdnik 1:3 w meczu 10. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Nie udało się wywieźć punktów, ale wygraliśmy seta z bardzo trudnym przeciwnikiem, na trudnym terenie - powiedział Norbert Śron, trener beniaminka.

W sobotnie popołudnie nowoslanie mieli bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę. Przyszło im się zmierzyć w Świdniku z miejscowym MKS-em, który zajmował przed pierwszym gwizdkiem trzecią lokatę w tabeli. Drużyna beniaminka pokazała się z bardzo dobrej strony Rozegrała dość wyrównane spotkanie. Jedynie w trzecim secie zespołowi gości udało się przechylić szalę na swoją stronę. W pozostałych musiał uznać wyższość gospodarzy.

- Nie udało się wywieźć punktów, ale wygraliśmy seta z bardzo trudnym przeciwnikiem, na trudnym terenie. Avia Świdnik w tym sezonie z pewnością będzie się bić o medale 1. Ligi, więc patrzymy optymistycznie na rozwój naszego zespołu i na to, co właśnie prezentujemy. Przeciwnik nie pozwolił nam w niektórych elementach powalczyć, ale trzeci set pokazał, że potrafimy walczyć nawet z najsilniejszymi. To dobry prognostyk na przyszłość - powiedział sternik MKST Astry.

Jeśli trzeba byłoby wskazać słabszy moment gry, to był to zdecydowanie czwarty set. - W tym secie na samym początku rywale dobrze zagrali zagrywką. Straciliśmy trochę koncentracji w przyjęciu. W związku z tym, że wynik był już niekomfortowy, wiedzieliśmy, że w przekroju całego seta i meczu nie uda się dogonić przeciwnika. Nie pozostało mi nic innego, jak zrobić zmiany, któe pobudzą jeszcze drużynę. Dla każdego zawodnika nawet krótszy wymiar gry jest bardzo cenny - zakończył Śron.

Teraz siatkarze z Nowej Soli mają tydzień, aby wyciągnąć wnioski i przygotować się do niedzielnego starcia we własnej hali z PSDG KPS-em Siedlce. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 11. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn.