Autor:redakcja
  20.11.2022 godz. 10:21

Duża dawka sportu i emocji w Białymstoku


Przed rozpoczęciem obecnej kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn trener AZS AGH Andrzej Kubacki przewidywał, że najciekawszy mecz rozegrany zostanie w Białymstoku. I nie pomylił się. Jego zespół pokonał miejscowy BAS 3:2.

- Kibice otrzymali dużą dawkę sportu, nerwów i emocji. Obie drużyny sąsiadują w tabeli i obie potrzebują punktów. Gospodarze i goście zaprezentowali dobrą grę. Mecz stał na niezłym poziomie. W Białymstoku jest spore zainteresowanie siatkówką. Warto, żeby ten ośrodek rozwijał się – powiedział Andrzej Kubacki.

BAS przegrał z AZS AGH 2:3 (23:25, 25:22, 30:28, 23:25, 10:15). W tym miejscu warto dodać, że obaj trenerzy otrzymali czerwone kartki. MVP spotkania został Bartosz Gomułka, który zdobył 25 pkt.

– Na statuetkę zapracował cały zespół. Bartosz trzyma naszą grę w ataku, ale powtórzę inni zawodnicy wnieśli swój wkład w zwycięstwo – podkreślił krakowski szkoleniowiec i dodał, że jego zawodnicy grać potrafią i chodzi o to, żeby tylko okrzepli i w trudnych chwilach zachowali chłodne głowy.

Prowadzenie w tabeli objął Mickiewicz Kluczbork, który wyprzedza Avię Świdnik i dotychczasowego przodownika MKS Będzin. Będzinianie przegrali w Głogowie.

- Wniosek jest jeden – komentuje Andrzej Kubacki. – TAURON 1.Liga Mężczyzn jest po prostu ciekawa. Trzeba cały czas uważać, zachować koncentrację. Pewniaków nie ma. Mickiewicz Kluczbork z roku na rok rozwija się. Zespół jest mądrze budowany i prowadzony. W pracę włożono wiele serca.

Na zakończenie dziesiątej kolejki odbędzie się dziś mecz Chemeko-System Gwardii Wrocław z Legią Warszawa.
POWIĄZANE INFORMACJE

...
...