Autor:KP/AZS AGH Kraków, fot. AZS AGH Kraków
  19.11.2022 godz. 07:43

Akademicy zagrają z benaminkiem z Podlasia


W sobotę drużyna AZS AGH Kraków rozegra kolejne wyjazdowe spotkanie w sezonie 2022/2023. W meczu 10. kolejki TAURON 1. Ligi Akademicy zmierzą na Podlasiu z BAS-em Białystok.

Podopieczni Andrzeja Kubackiego w ostatniej kolejce mierzyli się z zespołem BKS Visła Proline Bydgoszcz. Mimo, że to goście byli zdecydowanymi faworytami, Akademicy pokazali pełnię swoich umiejętności i toczyli zaciętą walkę z bydgoszczanami. Przez większą część sobotniego spotkania oglądaliśmy wyrównany poziom między trzecią drużyną w tabeli i Akademikami, a po trzech setach kibice zgromadzeni przy Piastowskiej 26a liczyli na wygraną za trzy punkty. W tie-breaku lepszy okazał się zespół przeciwników. Punkt zdobyty w tym spotkaniu jest jednak bardzo cenną zdobyczą i dobrym prognostykiem na przyszłość.

BAS Białystok to drużyna, która w obecnym sezonie powróciła na parkiet TAURON 1.Ligi po rocznej przerwie. Dzięki dobrej grze i wygranej w turnieju o awans, drużyna z województwa podlaskiego ponownie zawitała na zapleczu PlusLigi. W tegorocznych rozgrywkach podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego wygrali do tej pory dwa z dziewięciu spotkań, dzięki czemu zgromadzili na swoim koncie osiem punktów i zajmują czternastą pozycję w ligowej tabeli. Sobotnie spotkanie będzie, więc konfrontacją drużyn sąsiadujących ze sobą w klasyfikacji.

W obecnym sezonie drużyna BAS-u Białystok zachowała kadrowy trzon. W zespole pozostało aż jedenastu zawodników, którzy wywalczyli awans do TAURON 1. Ligi. Funkcję kapitana ponownie pełni przyjmujący Maciej Naliwajko, który odegrał niemałą rolę w zeszłosezonowym sukcesie. Do składu drużyny dołączyło z kolei dwóch młodych graczy – atakujący Krystian Walczak i środkowy Jakub Cholewiński, a także doświadczony przyjmujący Karol Rawiak. Interesującym jest fakt, że w zespole z Białegostoku znalazło się trzech zawodników, którzy występowali w drużynie Akademików. Mowa tutaj o przyjmujących Adrianie Kacperkiewiczu, który reprezentował krakowskie barwy w sezonie 2018/2019 i Karolu Rawiaku, który grał w Krakowie w latach 2015/2016 oraz kapitanie BAS-u Macieju Naliwajko. Wśród Akademików również pojawił się białostocki akcent – przyjmujący Kajetan Tokajuk to wychowanek klubu z Podlasia, który reprezentował bezpośrednio przed przeprowadzką do Krakowa.

Dotychczas drużyny AZS AGH Kraków i BAS Białystok mierzyły się ze sobą dwukrotnie w sezonie 2020/2021. Pierwsza konfrontacja w Krakowie zakończyła się po pięciu setach na korzyść białostoczan, ale w wyjazdowym spotkaniu to Akademicy zdobyli trzy punkty, pokonując zespół z Podlasia w czterech setach.

Jaki wynik padnie w sobotnim spotkaniu? Biorąc pod uwagę roczną przerwę, zmiany kadrowe, jakie zaszły w obu zespołach oraz bliskie sąsiedztwo w tabeli, trudno przewidzieć wynik tego starcia.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...