Autor:redakcja
  19.11.2022 godz. 16:47

Sobota z TAURON 1.Ligą Mężczyzn: MKS Avia Świdnik - MKST Astra Nowa Sól 3:1

MKS Avia Świdnik wygrał z MKST Astra Nowa Sól 3:1 (25:21, 25:17, 20:25, 25:13) w meczu dziesiątej kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został Mateusz Rećko.

Gospodarze bardzo dobrze prezentują w rozgrywkach. Są faworytami tego spotkania.

Pierwsze dwa sety pewnie wygrała ekipa ze Świdnika 25:21, 25:17. MKST Astra Nowa Sól w obu partiach nie potrafiła zatrzymać skutecznych kontrataków rywali. Skutecznymi atakami po świdnickiej stronie siatki głównie popisywali się Mateusz Rećko oraz Kamil Kosiba.

Trzecia partia zaczęła się równie dorze dla gospodarzy 7:4. Siastkarze z Nowej Soli rozgryzli grę rywali i szybko obięli prowadzenie 10:7. We wszystkich elementach gry świetnie spisywał się Vadzim Pranko 15:10. Mimo starań drużyny ze Świdnika, goście do końca partii kontynuowali swoją dobrą grę 25:20.

Już od poczatku czwartego seta było widać kontrolę gry przez siatkarzy ze Świdnika 7:2. MKST Astra zostawiona daleko w tyle nie miała szans na zatrzymanie rywali. MKS Avia Świdnik pewnie wygrał ostatnią partię do 13.