Autor:redakcja
  18.11.2022 godz. 21:55

Sobota z TAURON 1.Ligą Mężczyzn: SMS PZPS Spała - Mickiewicz Kluczbork 1:3

SMS PZPS Spała przegrał z Mickiewicz Kluczbork 1:3 (21:25, 21:25, 25:22, 20:25) w meczu inaugurującym dziesiątą kolejkę TAURON 1.Ligi Mężczyzn. MVP spotkania został Janusz Górski.

Gospodarze zdobyli jeden punkt i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Goście są na pozycji wicelidera. Czy uczniowie SMS PZPS sprawią niespodziankę?

Pierwsze dwa sety bez większych problemów wygrała drużyna z Kluczborka 25:21, 25:21. Na boisku najbardziej widocznymi zawodnikami byli Janusz Górski i Mateusz Linda. Obaj zawodnicy znakomicie spisywali się w ataku.

Trzeci set zaczął się dość zacięcie 4:4. Gospodarze odzyskali siły i zbudowali sobie kilkupunktową przewagę 9:5. Siatkarze ze Spały kontynuowali swoją dobra grę. W każdym elemencie gry świetnie spisywał się Mateusz Nowak 16:10. Spora przewaga pozwoliła ekipie ze Spały wygrać tę partię 25:22.

Sobotnie spotkanie zakończył czwarty set, który do 20 wygrała drużyna z Kuczborka.