Autor:redakcja
  17.11.2022 godz. 09:24

Andrzej Kubacki: najciekawiej w Białymstoku


Zespoły AZS-u AGH Kraków i BAS-u Białystok zdobyły po osiem punktów. Ten pierwszy wygrał trzy spotkania, drugi dwa. W dziesiątej kolejce TAURON 1.Ligi Mężczyzn w Białymstoku dojdzie do konfrontacji tych drużyn. Zdaniem trenera gości Andrzeja Kubackiego będzie to najciekawsze wydarzenie tej rundy. - Zagramy o sześć punktów. Kto zwycięży złapie trochę oddechu w walce o lepszą pozycję w dolnych rejonach tabeli - mówi krakowski szkoleniowiec.

W poprzedniej kolejce AZS AGH uległ po walce 2:3 BKS Viśle Proline Bydgoszcz. Bialostoczanie przegrali w Nowej Soli z MKST Astrą  0:3. - O wygranej bydgoszczan zadecydowało większe doświadczenie. Jeszcze w tie breaku mieliśmy wynik 7:7 i wydawało się, że wszystko jest otwarte. My za bardzo falowaliśmy ze swoją grą. Ważne były również detale w tym meczu jak i poszczególnych setach - podkreślił Andrzej Kubacki i dodał, że w dziesiątej kolejce jego podopiecznych czeka bardzo trudne zadanie.

Spotkanie w Białymstoku będzie miało dodatkowy smaczek. Andrzej Kubacki spotka na meczu m.in. trzech swoich byłych zawodników - Karola Rawiaka, Macieja Naliwajko i Adriana Kacperkiewicza. - Cała trójka jest bardzo doświadczona. Do atutów BAS-u dodałbym jeszcze Jędrzeja Gossa, który jest filarem ataku w tym klubie - mówi Andrzej Kubacki.

Jak dodaje trener AZS AGH w tym spotkaniu jest najtrudniej wytypować zwycięzcę w całego zestawu par dziesiątej kolejki. Od siebie można dodać, że w Białymstoku bardzo prawdopodobny jest tie break. Tylko dla kogo?

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...