Autor:Katarzyna Porębska/PSG KPS Siedlce, fot. PSG KPS Siedlce
  12.11.2022 godz. 08:24

Mateusz Grabda: wierzę, że z Warszawy przywieziemy trzy punkty


W sobotnie popołudnie PSG KPS Siedlce na wyjeździe zmierzy się z Legią Warszawa w ramach 9. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Wierzę, że z Warszawy przywieziemy trzy punkty - powiedział Mateusz Grabda, trener siedleckiej drużyny.

W ostatniej kolejce siatkarze PSG KPS mimo wyrównanej gry przeciwko Gwardii Wrocław, musiała uznać wyższość przeciwników, którzy wygrali 1:3.

- Gwardia zagrała bardzo dobre spotkanie, ale my postawiliśmy jej bardzo trudne warunki. Niestety, siatkówka to nie są skoki narciarskie. W niej za styl punktów się nie przyznaje. Musimy przełknąć gorycz porażki. Zagraliśmy na tyle, na ile byliśmy w stanie. Oczywiście, mieliśmy swoje szanse w każdym secie, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Mamy więc nad czym pracować - wyznał po spotkaniu sternik zespołu z Siedlec.

I dodał - Chłopaki walczyli. Dali z siebie wszystko. Postawili się zespołowi z Wrocławia, który w swoich szeregach ma bardzo doświadczonych zawodników z przeszłością gry w PlusLidze. Mecz mógł się podobać kibicom. Chciałbym podziękować za ich przybycie, bo przyjemniej gra się przy pełnych trybunach.

W sobotę siedlczanie na wyjeździe zmierzą się w derbach Mazowsza z Legią Warszawa. Legioniści zajmują odległe 14. miejsce w tabeli.

- Skupiamy się już na kolejnym rywalu. Wierzę, że z Warszawy przywieziemy trzy punkty. Do każdego rywala musimy podchodzić z dużą dozą pokory i zagrać naszą najlepszą siatkówkę. Niezależnie od tego czy gramy z Gwardią, czy z Legią, to mamy pokazać to, co na co dzień prezentujemy na treningach - zakończył Grabda.

Pierwszy gwizdek meczu 9. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn o godzinie 18.00.

POWIĄZANE INFORMACJE

...