Autor:redakcja
  11.11.2022 godz. 15:46

Piątek z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: Chemeko-System Gwardia Wrocław - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

Chemeko-System Gwardia Wrocław pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:21, 25:22, 25:21) w meczu dziewiątej kolejki TAURON 1. Ligi. MVP meczu został Paweł Gryc, który zdobył 17 pkt w tym miał jednego asa i cztery asy. Było to już drugie takie wyróżnienie tego zawodnika w sezonie 2022/23. Siedemnaście punktów zdobył również Jan Fornal.

Grały dwa zespoły zajmujące miejsca w górnej połówce tabeli. Więcej szans przyznawano gospodarzom, ale siatkarze Lechii zapowiadali walkę o punkty.

Podopieczni Mateusza Mielnika robili wszystko, żeby zagrozić gospodarzom. Ci jednak okazali się zespołem wyraźnie lepszym. W pierwszym secie prowadzili już 19:12 i trochę stracili w końcówce. Najbardziej wyrównana była druga partia. Gwardziści w końcówce mieli minimalną przewagę 22:20. Jednak nie zdołali wyrównać stanu meczu. Trzeci set to była znowu wyraźna przewaga gospodarzy (17:12), którą utrzymali spokojnie do końca.