Autor:KP/Exact Systems Norwid Częstochowa, fot. Exact Systems Norwid Częstochowa
  11.11.2022 godz. 13:13

Lider zawita do Częstochowy


W piątek 11 listopada o godzinie 16:00 w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 meczem Exact Systems Norwid Częstochowa – MKS Będzin zainaugurowana zostanie 9. kolejka TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Spotkanie lidera rozgrywek z szóstą ekipą zaplecza PlusLigi zapowiada się nad wyraz interesująco. Bilety do nabycia na e-bilet.pl.

Goście z Będzina to aktualny lider TAURON 1. Ligi. Po rozegraniu ośmiu kolejek MKS legitymuje się siedmioma wygranymi i tylko jedną porażką. Podopieczni Wojciecha Serafina zgromadzili łącznie 21 punktów, o sześć więcej od błękitno-granatowych. Zawodnicy Norwida zdają sobie sprawę z siły rywala jednak zapewniają, że walka o końcowe zwycięstwo toczyć się będzie do ostatniej piłki.

- Od początku tygodnia każdy z nas jest zmobilizowany na drużynę z Będzina. Wszyscy wiemy, że przyjeżdżają do nas klasowi zawodnicy, którzy zajmują aktualnie pozycję lidera i będą chcieli ją utrzymać. Na pewno będzie to ciężki pojedynek rozgrywany do ostatniej piłki, ale jesteśmy bardzo dobrze przygotowani mentalnie i fizycznie. Już przed meczem ze Spałą nasz cykl przygotowań był skierowany właśnie na ten mecz – powiedział Artur Sługocki, przyjmujący częstochowskiej drużyny.

Częstochowianie po ostatnich perturbacjach związanych ze zmianą szkoleniowca wydają się wychodzić na prostą. Zespół prowadzony przez trenera Leszka Hudziaka wygrał dwa ostatnie pojedynki, najpierw po tie-breaku z Olimpią Sulęcin, a przed tygodniem z SMS-em Spała 3:0.

- Mecz ze Spałą, zagraliśmy według naszych założeń, wszystko ułożyło się według naszego planu, staraliśmy się zagrać bezbłędnie co zaowocowało pewną wygraną. Serdecznie zapraszamy na mecz wszystkich kibiców – zakończył przyjmujący Exact Systems Norwid Częstochowa.

Jednym z atutów częstochowskiego Norwida będzie z całą pewnością głośny doping Klubu Kibica, który z każdym kolejnym meczem coraz prężniej rozwija się, dopingując błękitno-granatowych nie tylko na Żużlowej 4, ale również w pojedynkach wyjazdowych.

Bilety do nabycia na platformie e-bilet.pl oraz w dniu meczu, na godzinę przed rozpoczęciem spotkania w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...