Autor:KP/KRISPOL Września, fot. KRISPOL Września
  10.11.2022 godz. 11:56

KRISPOL liczy na przełamanie


Co najmniej bardzo dobry występ, albo ligowe zwycięstwo – to oczekiwanie wobec siatkarzy KRISPOL-u w nadchodzącym meczu ligowym. W najbliższą sobotę wrześnianie podejmować będą we własnej hali czwarty zespół tegorocznej TAURON 1. Ligi Mężczyzn – MKS Avię Świdnik. Zadanie nie będzie więc łatwe.

Najbliższy przeciwnik KRISPOL-u to zespół ścisłej czołówki ligowej. Avia Świdnik plasuje się obecnie na 4. miejscu w tabeli ze stratą tylko trzech oczek do liderującego MKS Będzin. Gracze ze Świdnika dotychczas w ośmiu rozegranych meczach sześć razy wygrywali i dwa razy przegrywali. Mają na swoim koncie 18 punktów ze stosunkiem setowym 21:11.

Jeżeli chodzi o porażki sobotni przeciwnicy wrześnian ulegli Viśle Proline Bydgoszcz 1:2 i PSG KPS Siedlce 2:3. Biorąc pod uwagę wyniki osiągane z zespołami, które obecnie są w czołówce tabeli siatkarze ze Świdnika pokonali u siebie w tajbreku liderujący MKS Będzin i wygrali na wyjeździe 3:1 z Gwardią Wrocław. Pięciu dotychczasowych przeciwników Aviii lokuje się w dolnej części tabeli. Na uwagę zasługuje także fakt, że z ośmiu rozegranych spotkań gracze Avii aż sześć rozegrali we własnej hali. W ostatnich dwóch kolejkach przeciwnicy KRISPOL-u pokonali na wyjeździe Gwardię Wrocław 3:1 i u siebie Legię Warszawa 3:0.

Postawa siatkarzy KRISPOL-u, którzy lokują się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli w sobotnim meczu wydaje się sporą zagadką. W przedostatniej kolejce podopieczni Mariana Kardasa po wyrównanej walce i niezłym meczu ulegli we własnej hali Viśle Proline Bydgoszcz, ale już w ostatniej kompletnie zawiódł przegrywając z sąsiadującym w tabeli BAS Białystok 0:3.

Mecz rozegrany zostanie w hali ZSP Września przy ulicy Wojska Polskiego 1 w sobotę, 12 listopada. Jego rozpoczęcie wyznaczono na godzinę 17.00. Wstęp na trybuny jest wolny.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...