Autor:Katarzyna Porębska, fot. BAS Białystok
  05.11.2022 godz. 17:58

Sobota z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: BAS Białystok - KRISPOL Września 3:0


BAS Białystok pokonał KRISPOL Września 3:0 (25:21, 25:20, 25:19) w meczu 8. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. To drugie zwycięstwo z rzędu drużyny beniaminka. MVP został wybrany Jędrzej Goss.

W ostatnim sobotnim meczu po przeciwnych stronach siatki stanęli siatkarze BAS-u i KRISPOL-u. Oba zespoło bardzo potrzebują punktów, aby uciec z ostatnich miejsc w tabeli. Białostoczanie przystąpili do tego starcia podbudowani ostatnią wygraną z legią 1:3. Natomiast wrześnianie musieli uznać wyższość BKS Visły Proline 2:3.

- Uważam, że zespół to nasza największa siła. Mamy jeszcze wiele do wygrania w lidze. Mamy w sobie chęć podejmowania wyzwań i jesteśmy w tym celu zdeterminowani, co pokazują treningi. Wrześnianie przyjechali do nas z takim nastawieniem, jak my jechaliśmy do Warszawy, ale w dalszym ciągu musimy skupić się na sobie. Na pewno będziemy mieli taktykę, ale najważniejsza będzie nasza determinacja i sportowa agresja - powiedział Maciej Naliwajko, kapitan BAS-u.

Z kolei Marian Kardas, trener KRISPOL-u dodał - Przyjechaliśmy oczywiście po to, żeby wygrać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że biorąc pod uwagę nasze miejsca w tabeli tak samo o ewentualnym swoim zwycięstwie myśli przeciwnik. Spodziewamy się trudnego meczu, który będzie na pewno emocjonujący i nerwowy. Myślę, że ten kto pierwszy opanuje nerwy w tym pojedynku będzie mógł w dalszej jego części dyktować warunki.

Każda z trzech rozegranych partii miała podobny przebieg. Na początku gospodarze wypracowywali sobie kilkupunktową przewagę. Potem siatkarze KRISPOL-u potrafili doprowadzać do wyrównania. W pierwszym secie na 7:7, w drugim 4:4, a w trzecim na 6:6. W pierwszych dwóch wychodzili nawet na jednopunktową przewagę. W środkowej części każdej z partii grający dobrze i równo miejscowi odskakiwali na kilka oczek. W końcówkach setów gracze BAS Białystok powiększali jeszcze osiągniętą przewagę.

W szeregach zespołu gospodarzy wyróżniającym się zawodnikiem był Jędrzej Goss, który zodbył 16 punktów oraz Maciej Naliwajko, który zakończył mecz z 10 oczkami na koncie. Natomiast w szeregach wrześnian najczęściej punktował Ernest Kaciczak - 9 punktów.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102471.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102471.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...