Autor:Katarzyna Porębska, fot. SMS PZPS Spała
  05.11.2022 godz. 17:54

Sobota z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: SMS PZPS Spała - Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3


SMS PZPS Spała przegrał z Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 (17:25, 16:25, 19:25) w meczu 8. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Częstochowianie odnieśli pewne zwycięstwo. MVP został wybrany Damian Kogut. 

W sobotnie popołudnie SMS PZPS Spała, ostatnia drużyna w tabeli TAURON 1. Ligi Mężczyzn podjęła we własnej hali częstochowian. Zespół SMS-u Spała to bardzo młody, perspektywiczny zespół skupiający najzdolniejszą młodzież. Co prawda, nie odniósł jeszcze żadnego meczu, ale przeciwnicy nie mieli zamiaru go zlekceważyć.

- Rywal mimo, że zajmuje ostatnią lokatę w tabeli to jego potencjał jest na pewno dużo większy, co z resztą udowodnili w spotkaniu z Nową Solą. Do meczu podchodzimy bardzo skoncentrowani, mamy swoje założenia taktyczne, które będziemy starać się realizować - powiedział Leszek Hudzik, trener Norwida.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Tomasz Kryński 1:0. Spalska młodzież już na początku tego meczu miała drobne problemy w przyjęciu 2:5. Częstochowianie utrzymywali wysoką skuteczność w pierwszej akcji 12:5. Z kolei SMS PZPS nie wystrzegał się prostych błędów 8:14. Za to w szeregach Exact Systems Norwid w ataku nie do zatrzymania był Damian Kogut 17:10. Premierową odsłonę meczu pewnie wygrali goście 25:17. W ostatniej akcji w ataku pomylił się Jakub Serewis.

Początek drugiego seta był równy 5:5. Kiedy na zagrywce pojawił się Kogut, przyjezdni wyszli na prowadzenie 10:5. Gospodarzy do walki próbował poderwać Mateusz Nowak 8:10. Jednak w dalszej części rytm gry dyktowali podopieczni Leszka Hudzika 16:11. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Kryński 20:12. Drużyna z Częstochowy małym nakładem sił wygrała 25:16. Tę partię zakończył z kolei błąd na zagrywce Sergiusza Serafina.

W kolejnej partii przyjezdni bardzo szybko również narzucili spalskiej młodzieży rytm gry 10:6. Zawodnicy Norwida byli bardzo dobrze dysponowani w elemencie zagrywki. W szeregach zespołu prowadzonego przez Sebastiana Pawlika dobrze się spisywał Igor Rybak 10:15. Gospodarze walczyli, ale ostatnie słowo w tym meczu należało do częstochowian. Mecz zakończył błąd na zagrywce Aleksandra Nowika 19:25.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102459.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102459.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...