Autor:Katarzyna Porębska/legionisci.com, fot. Legia Warszawa
  23.10.2022 godz. 07:20

Patryk Akala: będziemy walczyli o każdą piłk


W niedzielę na zakończenie 6. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn BKS Visła Proline Bydgoszcz podejmie Legię Warszawa. - Będziemy walczyli o każdą piłkę by urwać jakieś punkty - zapowiedział Patryk Akala, środkowy legionistów.

Tydzień temu podopieczni Krzysztofa Wójcika we własnej hali zmierzyli się z MKS-em Będzin. Pomimo walki, stołeczna drużyna musiała uznać wyższość przeciwników.

- Patrząc na to jakie my mamy cele, a jakie rywale, to zaprezentowaliśmy się bardzo poprawnie, a nawet dobrze. Nie ma co ukrywać, że oni grają o awans, a my o utrzymanie. Urwanie punktu takiej drużynie jest dla nas jak gwiazdka z nieba. Zabrakło nam chłodnej głowy i dokładności w pewnych elementach siatkarskiego rzemiosła. W pierwszym secie zadecydowało doświadczenie, zabrakło trochę centymetrów i szczęścia. Choć przegraliśmy 0:3, to możemy być z siebie dumni - zauważył zawodnik Legii.

Nad czym muszą popracować legioniści, aby w kolejnym spotkaniu zaprezentować się jeszcze lepiej?

- Każdy element mamy do poprawy. Od zagrywki, przez blok, po do dogranie kolegi. Nawet to czasami sprawia nam problem. Brakuje nam trochę pewności siebie i cwaniactwa. Mamy bardzo młody zespół, ale widzę, że z meczu na mecz chłopaki się rozkręcają, nabierają pewności siebie i uważam, że będzie lepiej - podkreślił środkowy.

w niedzielę Legia zagra na wyjeździe. Zmierzy się z BKS Visłą Proline Bydgoszcz, która do tej pory poniosła tylko jedną porażkę.

-W niedzielę zagramy w Bydgoszczy - to kolejny ciężki przeciwnik. Będziemy walczyli o każdą piłkę by urwać jakieś punkty - zakończył Akala.

POWIĄZANE INFORMACJE

...