Autor:Katarzyna Porębska, fot. Mickiewicz Kluczbork
  22.10.2022 godz. 17:48

Sobota z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: Mickiewicz Kluczbork - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0


Mickiewicz Kluczbork pokonał Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:18, 25:20, 25:21) w meczu 6. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Kluczborczanie obronili swoją "Twierdzę Kluczbork". Od początku do końca spotkania w pełni kontrolowali grę. MVP został wybrany Szymon Bereza. 

W sobotnie popołudnie kluczborczanie w swojej twierdzy podjęli częstochowian. Gospodarze przed pierwszym gwizdkiem zajmowlai wysoką, drugą lokatę w tabeli. Zespół gości natomiast plasował się na 6. pozycji.

- Drużyna z Kluczborka będzie na pewno bardzo wymagającym przeciwnikiem zwłaszcza, że mają atut swojej hali oraz własnej publiczności. My za to musimy dobrze zacząć to spotkanie i utrzymywać wysoki poziom od początku, do końca oraz trzymać się obranej taktyki. Liczymy na dobre widowisko i mam nadzieję, że z tego wyjazdu przywieziemy do Częstochowy komplet punktów – powiedział Mateusz Borkowski, przyjmujący Norwida.

Pierwszą partię od skutecznego ataku ze środka rozpoczął Konrad Mucha 1:0. Chwilę później dobrym zagraniem odpowiedział Borkowski 1:1. Kilka akcji drużyny grały równo. Następnie swoją przewagę zaczęli budować kluczborczanie 11:8. Częstochowianie nie wystrzegali się prostych błędów. Z kolei po stronie Mickiewicza punktował Janusz Górski oraz Mateusz Linda 16:12. Zawodnicy Exact Systems Norwid w tym fragmencie gry mieli spore trudności z przyjęciem zagrywek Arkadiusza Olczyka 12:20. Gospodarze do końca kontrolowali grę, wygrywając pewnie 25:18. W ostatniej akcji Szymon Bereza zatrzymał atak Damiana Koguta.

Podopieczni Mariusza Łysiaka poszli za ciosem. W secie numer dwa szybko wypracowali sobie kilka oczek przewagi 4:1. Gospodarze punktowali w ataku oraz bloku. Siatkarze z Częstochowy nie potrafili znaleźć swojego rytmu gry 10:14. Z kolei zawodnicy z Opolszczyzny prezentowali równy poziom gry w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 17:11. Tę partię również kontrolowali do końca, wygrywając 25:20.   

Początek trzecie seta był równy 4:4. Jednak z akcji na akcję swoją przewagę zaczęli budować siatkarze z Kluczborka 7:5 i 12:9. W połowie partii przyjezdni mieli duże trudności z wyprowadzeniem skutecznej akcji po zagrywkach Lindy 11:16. Natomiast kluczborczanie utrzymywali równy poziom. Tego seta, a jednocześnie mecz zakończył skuteczny atak Lindy 25:21.  

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102432.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102432.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...