Autor:Katarzyna Porębska, fot. Lechia Tomaszów Mazowiecki
  22.10.2022 godz. 17:45

Sobota z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: Lechia Tomaszów Mazowiecki - SPS Chrobry Głogów 3:0


Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała SPS Chrobry Głogów 3:0 (25:20, 25:20, 25:22) w meczu 6. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Gospodarze w pełni wykorzystali atut własnej hali i dopisali do swojego konta cenne trzy punkty. MVP został wybrany Dawid Sokołowski.

Tomaszowianie na początku fazy zasadniczej pierwszoligowych rozgrywek toczą rywalizację ze zmiennym szczęściem. Na pięć rozegranych spotka wygrali dwa. Głogowianie natomiast zapisali na swoim koncie dopiero jedno spotkanie.

- Nasz cel jest prosty, przyjechaliśmy do Tomaszowa Mazowieckiego po punkty. Wiem, że nie będzie to łatwe spotkanie, ale w tej lidze trzeba wygrywać - powiedział Krzysztof Rykała, atakujący zespołu z Głogowa.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się nieco lepiej dla gospodarzy. Dobrze serwował Radosław Sterna oraz Krzysztof Bieńkowski 4:2. Głogowianie starali się dotrzymać kroku przeciwnikom. Na boisku dobrze spisywał się Maciej Polański 7:7. W połowie premierowej partii podopieczni Mateusza Mielnika ponownie wyszli na prowadzenie 14:11. Od tego momentu sytuacja na parkiecie kontrolowali gospodarze 18:15 i 20:17. Tę partię zakończył błąd w ataku Macieja Ociepskiego 20:25.

Lechia poszła za ciosem. Szybko objęła prowadzenie 3:0. Goście mieli problem z przyjęciem zagrywek Marcela Hendzelewskiego. Drużyna z Głogowa nie złożyła broni. Szybko nawiązała walkę z rywalem. Ręki w ataku nie zwalniał Rykała 7:8. Do stanu 17:17 żadnej z ekip nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej.  W końcówce ponownie na prowadzenie gospodarzy wysunął Hendzelewski oraz Dawid Sokołowski 20:17. Tę partię asem serwisowym zakończył wspomniany Sokołowski 25:20.

Pierwsza połowa trzeciego seta była zacięta. Obie drużyny grały praktycznie punkt za punkt. Następnie na niewielkie prowadzenie wyszli podopieczni Dominika Walencieja 15:13. Dobrze w polu serwisowym spisywał się Ociepski. Tomaszowianie walczyli do końca. Doprowadzili do remisu 18:18. Nie brakowało zaciętej walki w końcowej fazie partii. Chłodną głowę ostatecznie zachowali zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego 25:22.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102616.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102616.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...