Autor:Katarzyna Porębska/MKS Avia Świdnik, fot. MKS Avia Świdnik
  22.10.2022 godz. 12:42

Mateusz Siwicki: dobrze zaczęliśmy sezon


MKS Avia Świdnik to aktualnie czwarta drużyna TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W sobotę świdniczanie we własnej hali zmierzą się z PSG KPS Siedlce w ramach 6. kolejki. - Dobrze zaczęliśmy sezon, będziemy robić, co w naszej mocy, aby rozgrywki zakończyć z upragnionym medalem na szyi - powiedział Mateusz Siwicki, środkowy Avii.

Tydzień temu podopieczni Witolda Chwastynika po dość równym starciu pokonali we własnej hali Lechię Tomaszów Mazowiecki bez straty seta. - Cieszy postawa, którą prezentujemy od początku sezonu. Gramy bardzo dobrą siatkówkę i na tym się skupiamy - podkreślił zawodnik drużyny ze Świdnika.

Świetne spotkanie w ostatnią sobotę rozegrał wspomniany Siwicki, który odebrał nagrodę MVP.

- Poprzedni sezon był dla mnie bardzo ciężki. Rok temu zacząłem walkę z boreliozą. Dawała się ona mi we znaki. Nie mogłem skupić się na trenowaniu i szlifowaniu formy. Klub był cierpliwy, dlatego w tym sezonie mu się chcę odwdzięczyć. Mam nadzieję, że pokazuję ogień na boisku. Tak będzie już do końca - wyznał środkowy.

Świdniczanie od początku rozgrywek prezentuje bardzo dobry poziom sportowy. Na pięć rozegranych spotkań wygrali cztery mecze. Z dorobkiem jedenastu punktów zajmują 4. lokatę.

- To bardzo dobry początek sezonu w naszym wykonaniu, aczkolwiek boli mnie strata punktów w spotkaniu z drużyną z Bydgoszczy. W tym meczu powinniśmy wyjść na prowadzenie 2:1, ale straciliśmy trzeciego seta, a w konsekwencji przegraliśmy 1:3. W innych spotkaniach przeważnie wygrywaliśmy za trzy punkty. A mecz z MKS-em Będzin pokazał, że mamy mocny zespół w tym sezonie. Będziemy robili, co w naszej mocy, aby rozgrywki zakończyć z upragnionym medalem na szyi. Zarówno dla nas, jak i dla klubu byłoby to historyczne osiągnięcie - zakończył Siwicki.

W sobotę MKS Avia Świdnik we własnej hali powalczy o kolejne ligowe zwycięstwo. Podejmie PSG KPS Siedlce w starciu 6. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Pierwszy gwizdek o godzinie 17.00.

POWIĄZANE INFORMACJE

...