Autor:KP/MKS Avia Świdnik, fot. MKS Avia Świdnik
  15.10.2022 godz. 08:59

Witold Chwastyniak: za niedługo będziemy trenować w komplecie


MKS Avia Świdnik w sobotnie popołudnie podejmie we własnej hali Lechię Tomaszów Mazowiecki w meczu 5. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Szkoleniowiec świdniczan nie może jeszcze liczyć grę wszystkich zawodników. - Za niedługo będziemy trenować w komplecie - powiedział Witold Chwastyniak.

Aktualnie siatkarze ze Świdnika zajmują 5. miejsce w tabeli. Na cztery rozegrane mecze wygrała trzy ligowe starcia. Kilka dni temu świdniczanie pokonali BAS Białystok.

– Mecz BAS-em był bardzo nerwowy. Przegraliśmy pierwszą partię, choć graliśmy punkt za punkt. Ten przegrany set dodatkowo nas zmobilizował i napędził do lepszej gry, trzy kolejne sety toczyły się pod naszą kontrolą. Cieszymy się ze zdobytych trzech punktów w tym spotkaniu - powiedział sternik Avii. 

Szkoleniowec nie może liczyć na treningi w pełnym składzie. - Nie zagraliśmy w pełnym składzie, szansę gry otrzymał Konrad Machowicz. Chory jest Mateusz Siwicki, nie do końca zdolny do gry jest Sebastian Matula. Mecz z Lechią rozegra on w pełnym wymiarze, ponieważ w Białymstoku wystąpił w roli zmiennika. Poza tym Tomasz Błądziński dochodzi do pełnej sprawności, jeszcze jeden lub dwa mecze i będziemy grali w pełnym składzie - zakończyłChwastyniak.

POWIĄZANE INFORMACJE

...