Autor:Katarzyna Porębska/MKST Astra Nowa Sól, fot. MKST Astra Nowa Sól
  05.10.2022 godz. 14:25

Marcin Brzeziński: nie myślimy o dostarczaniu punktów przeciwnikom


MKST Astra Nowa Sól ma już dwa zwycięstwa na swoim koncie. W meczu 3. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn nowosolanie pokonali we własnej hali SPS Chrobry Głogów w trzech setach. - W ostatnich dwóch kolejkach było widać, że zaczynają funkcjonować systemy, które opracowaliśmy. Cieszę się, że przeciwnik, który do nas przyjeżdża obawia się niektórych elementów naszej gry - powiedział Marcin Brzeziński, przyjmujący zespołu beniaminka.

Za drużyną z Nowej Soli bardzo dobre spotkanie przeciwko głogowianom. Nie dali rywalom za bardzo rozwinąć skrzydeł. Z trzech partii najbardziej zacięta i wyrównana była ostatnia osłona spotkania. Chłodną głowę ostatecznie podopieczni Norberta Śronia, którzy dopisali do swojego konta cenny komplet punktów.

- To było szybkie 3:0, aczkolwiek byliśmy pewni, że zawodnicy z Głogowa się nie położą. Grają już jakiś czas w 1. Lidze i wiedzą jak tu się gra. My daliśmy pokaz siatkówki. Graliśmy dobrze zagrywką i blokiem. Wykorzystaliśmy nasze atuty w tych elementach i to był klucz do wygranej - powiedział siatkarz MKSt Astry.

I dodał - Jestem przekonany, że SPS Chrobry Głogów liczył na to, że my zagramy dobry mecz. W ostatnich dwóch kolejkach było widać, że zaczynają funkcjonować systemy, które opracowaliśmy. Cieszę się, że przeciwnik, który do nas przyjeżdża obawia się niektórych elementów naszej gry.

Drużyna beniaminka od początku sezonu 2022/23 prezentuje naprawdę wysoki poziom sportowy. Dla każdego zespołu w tej klasie rozgrywek będzie trudnym przeciwnikiem.

- Nie myślimy o dostarczaniu punktów przeciwnikom. Codziennie przychodząc na trening staramy się wykonać jak największą pracę, a sobota, niedziela, czyli dzień meczowy jest to dla nas świętem - zakończył Brzeziński.

W czwartek siatkarze z Nowej Soli zainaugurują na wyjeździe 4. kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Zmierzą się z Mickiewiczem Kluczbork. Początek spotkania o godzinie 16.30, a transmisja meczu na antenie Polsatu Sport.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...