Autor:Katarzyna Porębska, fot. Lechia Tomaszów Mazowiecki
  30.09.2022 godz. 09:29

Adrian Markiewicz: w tej lidze nie można nikogo lekceważyć


W sobotę Lechia Tomaszów Mazowiecki zagra na wyjeździe z BAS-em Białystok w ramach 3. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Do każdego meczu podchodzimy z takim samym nastawieniem. W tej lidze nie można nikogo lekceważyć, gdyż historia pokazała, że nawet niżej notowany zespół może wygrać z liderem - powiedział Adrian Markiewicz, środkowy tomaszowian.

TAURON 1.LIGA: Za wami domowy mecz z AZS AGH Kraków. Obu drużynom nie można było odmówić walki, ale ostatecznie to Akademicy wrócili do grodu Kraka ze zwycięstwem. Domyślam się, że czujcie spory niedosyt?

ADRIAN MARKIEWICZ: Niedosyt jest, zwłaszcza że mieliśmy swoje okazje, aby wygrać to spotkania i to przed własną publicznością.

Wszystkie sety były dość zacięte. Zgodzi się pan ze mną, że w tym sezonie kluczowe będzie zachowanie chłodnej głowy z końcówkach?
ADRIAN MARKIEWICZ: To prawda, końcówka setów jest kluczowa. Myślę, że nie tylko w tym sezonie, ale w każdym jest to bardzo istotny element.

Czy kiedy opadły już emocje, ten jeden wywalczony punkt chociaż trochę cieszy?
ADRIAN MARKIEWICZ: Myślę, że tak. Kiedy przeanalizowaliśmy to spotkanie, to z biegiem czasu docenimy ten punkt. Musimy pamiętać, że w poprzednim sezonie panował spory ścisk w tabeli i każdy punkt był na wagę złota.

Macie takie poczucie, że jeszcze potrzebujecie trochę czasu na zgranie całego zespołu?
ADRIAN MARKIEWICZ: Uważam, że potrzebujemy jeszcze trochę czasu, aby osiągnąć swoją najlepszą formę, a to niestety wymaga trochę czasu.

W sobotę przyjdzie wam się zmierzyć na wyjeździe z BAS-em Białystok. Co prawda, to beniaminek, ale absolutnie nie wolno go lekceważyć.
ADRIAN MARKIEWICZ: Do każdego meczu podchodzimy z takim samym nastawieniem. W tej lidze nie można nikogo lekceważyć, gdyż historia pokazała, że nawet niżej notowany zespół może wygrać z liderem.

POWIĄZANE INFORMACJE

...