Autor:Katarzyna Porębska, fot. Lechia Tomaszów Mazowiecki
  26.09.2022 godz. 11:28

Maciej Czyrek: w tym sezonie nie będzie łatwych spotkań


W sobotę AZS AGH Kraków odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/23 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Na wyjeździe pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2. - Myślę, że kluczem do zwycięstwa było to, że cały czas wierzyliśmy w swoje umiejętności. Wiedzieliśmy na co nas stać i że jesteśmy w stanie pokonać każdego. Weszliśmy na swoje odpowiednie tory i doprowadziliśmy do wygranej - powiedział Maciej Czyrek, libero Akademików.

TAURON 1.LIGA.PL: Za wami długi i ciężki mecz, ale najważniejsze jest zwycięstwo 3:2.

MACIEJ CZYREK: Zgadza się, doczekaliśmy się pierwszego zwycięstwa. Bardzo się cieszymy, że udało się nam wygrać z drużyną z Tomaszowa Mazowieckiego. To był ciężki mecz na trudnym terenie. Dostarczyliśmy kibicom jak i samym sobie na pewno sporo emocji. Teraz przygotowujemy się do następnego meczu z Norwidem Częstochowa. Zrobimy wszystko, żeby odnieść kolejne zwycięstwo.

Początek sezonu pokazuje, że rywalizacja będzie bardzo zacięta. Sety praktycznie rozstrzygają się w końcówkach. Wydaje się, że kluczowa będzie chłodna głowa w końcówkach.
MACIEJ CZYREK: Już na samym początku rozgrywek można zauważyć, że liga po raz kolejny jest bardzo wyrównana. Każdy może wygrać z każdym. Tutaj nie będzie łatwych spotkań. Natomiast znamy swoją wartość i jesteśmy przekonani, że sprawimy jeszcze niejedną niespodziankę w tej lidze.

Co pana zdaniem, było kluczem do zwycięstwa w sobotę w Tomaszowie Mazowieckim?
MACIEJ CZYREK: Myślę, że kluczem do zwycięstwa było to, że cały czas wierzyliśmy w swoje umiejętności. Wiedzieliśmy na co nas stać i że jesteśmy w stanie pokonać każdego. Z biegiem meczu popełnialiśmy coraz mniej błędów własnych i przez to mogliśmy się skupić na swojej dobrej grze. Weszliśmy na swoje odpowiednie tory i doprowadziliśmy do wygranej.

Teraz czeka was spotkanie we własnej hali. Podejmiecie u siebie wspomniany Exact Systems Norwid Częstochowa, a kibice będą mieli szansę obejrzeć nawet to starcie na antenie sportowej Polsatu Sport.
MACIEJ CZYREK: Przed nami kolejne trudne spotkanie z drużyną z Częstochowy. Będziemy mogli się zaprezentować po raz pierwszy w tym sezonie przed własną publicznością. Meczowi telewizyjnemu zawsze towarzyszą dodatkowe emocje. Dlatego będziemy wszyscy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i doprowadzić do tego, aby trzy punkty zostały w Krakowie.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...