Autor:Katarzyna Porębska/legionisci.com, fot. Legia Warszawa
  24.09.2022 godz. 09:37

Piotr Szlęzak: mamy motywacje do dalszej ciężkiej pracy


Legia Warszawa odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/23 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W sobotę powalczy na wyjeździe, a jej przeciwnikiem będzie Mickiewicz Kluczbork. - Zwycięstwo, które odnieśliśmy, z pewnością zmotywuje nas do dalszej ciężkiej pracy na treningach - zapowiedział Piotr Szlęzak, przyjmujący stołecznej drużyny.

Warszawianie mają za sobą udaną inaugurację tegorocznych rozgrywek. We własnej hali tydzień temu pokonali SPS Chrobry Głogów 3:2.

- Wygrana z Chrobrym na pewno nas cieszy, ponieważ stoczyliśmy z głogowianami zacięty bój. Mecz miał pięć setów i każda ze stron mogła wygrać ten pojedynek. Dodatkowy stres stanowił fakt, iż był to pierwszy mecz nowego sezonu. Zwycięstwo, które odnieśliśmy, z pewnością zmotywuje nas do dalszej ciężkiej pracy na treningach - powiedział Piotr Szlęzak.

I dodał - Nasza gra nie wygląda jeszcze tak, jak oczekiwalibyśmy tego, ale systematycznie nad tym pracujemy i sądzę, że wkrótce przyniesie to spodziewany efekt, tak że będziemy prezentowali się równo. W obecnej drużynie połowę zawodników stanowią nowi siatkarze. Wprawdzie nadal tworzymy jeszcze świeżą grupę, ale po tym, co do tej pory przeszliśmy, m.in. w sparingach czy podczas turniejów, uważam, że jesteśmy naprawdę bardzo zgrani i niczego nam nie brakuje.

W sobotę podopieczni Krzysztofa Wójcika staną przed szansą wywalczenia kolejnych ligowych punktów. Jaki cel wyznaczyła sobie Legia na ten sezon?

- Sądzę, że w obecnym sezonie główne założenie dla naszego zespołu stanowi utrzymanie w lidze. Zobaczymy, co będzie później. Być może powalczymy nawet o play-offy - zakończył Szlęzak.

POWIĄZANE INFORMACJE

...