Autor:Amelia Porębska, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  18.09.2022 godz. 16:55

Niedziela z TAURON 1. Ligą: Chemeko-System Gwardia Wrocław - Mickiewicz Kluczbork 3:1


Chemeko-System Gwardia Wrocław wygrała z Mickiewicz Kluczbork w meczu 1. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. 3:1 (25:15, 25:27, 25:11, 25:13). MVP wybrany został Paweł Gryc.

Na niedzielę natomiast został zaplanowany mecz Chemeko-System Gwardii Wrocław i Mickiewicza Kluczbork. Obie drużyny w przerwie pomiędzy sezonami zostały dość mocno przebudowane. Warto odnotować, że wrocławski zespół prowadzić w tym sezonie będzie Dawid Murek, wielokrotny reprezentant Polski.

- Pomimo tego, że lubię pracować w okresie przygotowawczym to cieszę się, się że zaraz startuje liga. Czas poczuć trochę adrenaliny i zacząć zdobywać ligowe punkty - zauważył Mariusz Schamlewski, środkowy wrocławskiego zespołu.

Natomiast Konrad Mucha, środkowy kluczborczan dodał - Gwardia jest jedynym zespołem na parkietach 1. Ligi, z którą mierzymy się od dobrych kilku sezonów i jeszcze nie udało nam się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Choć nie mamy zbyt dobrego bilansu z Gwardzistami, to każda seria kiedyś się kończy. Miejmy nadzieje, że ta zakończy się w niedziele. Niech wygra lepszy.

Niedzielne spotkanie zaczęło się od równej gry 2:2. Przez stałe błędy siatkarzy Mickiewicza, gospodarze zbudowali sobie sporą przewagę 9:4. W ataku znakomicie sprawował się Paweł Gryc 17:9. Gwardia Wrocław nie dała rywalom szans i pewnie wygrała pierwszą partię do 15. Seta zakończył błąd w polu serwisowym Janusza Górskiego.

Druga część spotkania lepiej zaczęła się dla ekipy z Kluczborka 6:4. W każdym elemencie gry dobrze spisywał się Arkadiusz Olczyk 9:5. Gwardziści próbowali dogonić rywali, niestety nieskutecznie 15:20. Dopiero w końcówce udało im się zniwelować straty 23:23. Po zaciętej grze na przewagi, więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Mariusza Łysiaka 27:25.

Od początku trzeciej partii Gwardziści pokazali swoją znakomitą grę. Mariusz Schamlewski stawiał szczelny blok 6:2, a  Gryc nie wstrzymywał ręki w ataku 10:2. Goście stale popełniali błędy, co nie pomagało im w odrabianiu strat 8:18. Zawodnicy z Dolnego Śląska do końca kontrolowali sytuację na boisku, wygrywając do 11.

Czwarty set zaczął się od gry punkt za punkt 4:4. Przez błędy rywali podopieczni Dawida Murka wyszli na kilkupunktowe prowadzenie 10:5. W bloku świetnie radził sobie Bartłomiej Zawalski 14:7. Zespół z Opolszczyzny nie znalazł sposobu na zatrzymanie rywali i przegrał 13:25. Spotkanie zakończyła błędna zagrywka Olczyka.


Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102412.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102412.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...