Autor:redakcja
  19.09.2022 godz. 10:40

Tradycji stało się zadość w meczu Legii i SPS Chrobrego


- Ostatnie mecze z Chrobrym były bardzo zacięte. Myślę, że teraz będzie podobnie - mówił trener Legii Krzysztof Wójcik. I tak się stało w sobotni wieczór. Legioniści po twardej walce zwyciężyli 3:2 (20:25, 25:13, 20:25, 25:23, 15:12) w meczu 1. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

- Był to mecz walki, emocje towarzyszyły zawodnikom od pierwszej do ostatniej akcji. Cieszymy się, że ze stanu 1:2 wyciągnęliśmy na 3:2. Jest na pewno dodatkowa wartość - podkreślał po spotkaniu Krzysztof Wójcik. Stołeczny szkoleniowiec cieszył się dodatkowo. Był to jego debiut w roli trenera Legii, do której przyszedł z MOS Wola Warszawa.

W pierwszym secie gra była wyrównana, następnie goście uciekli na kilka punktów i utrzymali przewagę. - Drugi set byl super w naszym wykonaniu - cieszył się Krzysztof Wójcik. Potem znowu była porażka Legii, a następnie dwa sety twardej walki zakończonej wygraną gospodarzy.

Nie wszyscy warszawscy zawodnicy są w pełni dyspozycji. Patryk Akala wszedł na boisko w podstawowym składzie dopiero w tie breaku. - Czekamy aż cały zespół będzie w pełni sił - dodaje trener legionistów.

MVP spotkania został Bruno Romanutti. Zdobył on 22 pkt. - Jest on bardzo doświadczonym, specyficznym atakującym. Dużo widzi. Potrafi grać technicznie. W bardzo trudnych sytuacjach obił blok, zaprezentował swoje umiejętności - zakończył Krzysztof Wójcik.

W następnej kolejce Legia zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy