Autor:Katarzyna Porębska/MKS Będzin, fot. MKS Będzin
  16.08.2022 godz. 16:39

Bartosz Gawryszewski o nowej roli


Bartosz Gawryszewski po zakończeniu sezonu 2021/22 zdecydował się na zakończenie kariery sportowej. Nie rozstał się jednak z siatkówką. W rozgrywkach 2022/23 TAURON 1. Ligi Mężczyzn będzie pełnił rolę asystenta trenera MKS-u Będzin. - Dla mnie to nowa rola i wyzwania. Bardzo się cieszę, że mogę tę przygodę zacząć w Będzinie - powiedział Gawryszewski.

Były środkowy za kilka tygodni zadebiutuje na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn w nowej roli - asystenta trenera.

- Dla mnie to nowa rola i wyzwanie. Bardzo się cieszę, że mogę tę przygodę zacząć w Będzinie. Nie ma ukrywać, że pod względem personalnym udało się zbudować ciekawą drużynę. Do tego mamy świetne warunki do codziennych treningów. Poza tym, stworzyliśmy świetny sztab szkoleniowy. Cieszę się, że swoją przygodę z pracą trenerską rozpoczynam właśnie w Będzinie. Mam nadzieję, że sprawdzę się w tej roli. To coś nowego. Niby robi się to całe życie, niby to znam od wielu lat, a czuję się trochę, jakbym przechodził na ciemną stronę mocy. To zupełnie inna praca, od tej którą wykonywałem przez ostatnie lata. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę doczekać się już pracy z chłopakami - wyznał nowy asystent MKS-u.

Gawryszewski swoją pracą będzie wspiera dotychczasowego I trenera - Wojciecha Serafina, który aktulanie dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Słowacji, waleczącej o awans na mistrzostwa Europy.

- Wojtek jest asystentem trenera Marka Kardosza na Słowacji i pomaga słowackiej drużynie w eliminacjach do mistrzostw Europy. Przed rozpoczęciem naszego okresu przygotowawczego pojechałem do niego na zgrupowanie, żeby się spotkać i ustalić pewne rzeczy przed naszymi treningami. Wykonaliśmy dużo ciężkiej pracy. Wojciech Serafin dołączy do nas nieco później. Przez pierwsze tygodnie przygotowania będą spoczywały na moich barkach i całego sztabu szkoleniowego. Bardzo to mnie cieszy, bo od razu mogę łapać cenne doświadczenie - powiedział Gawryszewski.

Skład personalny MKS-u został dość mocno przebudowany w porównaniu do poprzedniego, w którym MKS wywalczył srebrne medale TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

- To zupełnie nowa grupa. Nie ma co ukrywać, że drużyna bardzo mocno została przemeblowana w tym sezonie. Jednak zmiany są konieczne. Myślę, że jest to nowa grupa, która musi się zgrać, ciężko przepracować ten okres przygotowawczy. Teraz jest najważniejszy moment. Grania jest bardzo dużo, dlatego ważne jest dla mnie, jako trenera w tym momencie, żeby grupa dobrze przygotowała się do nowego sezonu. Zgrała się i bardzo fajnie przepracowała ten okres przygotowawczy - zauważył asystent szkoleniowca MKS-u.

Sezon 2022/23 TAURON 1. Ligi zostanie zainaugurowany 17 września. Ważne, aby do tego czasu zawodnicy trenowali w pełni zdrowia i bez kontuzji.

- Trzeba nam życzyć przede wszystkim zdrowia. Jeśli chodzi o cele nie wybiegajmy na razie zbyt daleko w przyszłość. Skupmy się na tym, żeby ciężko przepracować okres przygotowawczy, a myślę, że sezon nam pokaże, gdzie jesteśmy - zakończył Gawryszewski.

POWIĄZANE INFORMACJE

...