Autor:Katarzyna Porębska/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  04.08.2022 godz. 16:42

Dawid Murek: zespół ma duży potencjał


Chemeko-System Gwardia Wrocław w poniedziałek 1 sierpnia rozpoczęła przygotowania do sezonu 2022/23 TAURON 1. Ligi Mężczyzn pod kierunkiem nowego trenera Dawida Murka. - Skupimy się na tym, żeby dobrze przygotować się fizycznie do sezonu. Najbliższy czas będziemy spędzać na siłowni i połączymy to z ćwiczeniami w hali, w której będziemy pracować nad techniką i taktyką - powiedział szkoleniowiec Gwardzistów.

W poniedziałek siatkarze Gwardii rozpoczęli treningi przed startem nowego sezonu. W pierwszych tygdoniach zawodnicy będą spędzać sporo czasu na siłowni, aby przygotować się pod względem fizycznym do sporych obciążeń w czasie trwania rozgrywek. Do tego zajęcia będą łączno z treningami w hali.

- Skupimy się na tym, żeby dobrze przygotować się fizycznie do sezonu. Najbliższy czas będziemy spędzać na siłowni i połączymy to z ćwiczeniami w hali, w której będziemy pracować nad techniką i taktyką - powiedział Dawid Murek.

Nowy szkoleniowiec uważa, że nowo powstała drużyna ma duży potencjał, ale póki co, nie chce wyznaczać żadnych konkretnych celów.

- Ten zespół ma duży potencjał. Na papierze wszystkie nazwiska dobrze wyglądają. Udało się nam odpowiednio zbilansować drużynę. To oczywiście cieszy. Chcę jednak powiedzieć, że jestem ostrożny z określaniem celów. Mamy już wiele przykładów, kiedy mówiło się o tym, że chce się zdobyć medal czy awansować do PlusLigi. Czasami to inaczej się kończy, niż pierwotnie się zakładało. Chcemy robić swoją robotę, najlepiej jak potrafimy. Moim zdaniem, każdy następny mecz będzie dla nas ważny. To co przyniesie przyszłość i liga, tak naprawdę zweryfikuje parkiet - podkreślił sternik Gwardii.

Zwrócił on również uwagę na to, że do treningów i gry w siatkówkę trzeba podchodzić z pełną pokorą i cierpliwością.

- Pokora jest ważna. Musimy wraz z nią funkcjonować. W siatkówce jest ona bardzo ważna - zakończył Murek.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy