Autor:KP/BKS Visła Proline Bydgoszcz, fot. BKS Visła Proline Bydgoszcz
  03.08.2022 godz. 15:02

BKS Visła Proline Bydgoszcz rozpoczęła przygotowania


1 sierpnia o godzinie 17.00  bydgoscy siatkarze odbyli pierwszy trening w ramach przygotowań do nowego sezonu TAURON 1. Ligi. Zawodnicy drużyny BKS Visła Proline Bydgoszcz pojawili się w hali Immobile Łuczniczka niemal w komplecie. Do Bydgoszczy nie dotarli tylko Max Elgert i Piotr Śliwka, którzy uczestniczą w treningach reprezentacji narodowych.

Zmieniony skład drużyny
Kluczową zmianą wobec ostatnich sezonów jest osoba pierwszego trenera drużyny. Michal Masny, po zakończeniu kariery zawodnika, podjął nowe wyzwanie i poprowadzi w najbliższym sezonie zespół BKS Visła Proline Bydgoszcz jako pierwszy trener. To właśnie nowy coach jest autorem koncepcji zespołu opartego na doświadczonych zawodnikach oraz obiecujących młodych siatkarzach.

Od lat także klub z Bydgoszczy chce wykorzystywać potencjał siatkarzy z bydgoskim rodowodem. W sezonie 2022/2023 aż ośmiu z trzynastu graczy to wychowankowie BKS Chemika Bydgoszcz, który od wielu lat jest kuźnią siatkarskich talentów. W składzie udało zachować się ważnych zawodników, którzy dobrze zaprezentowali się w poprzednim sezonie. W barwach BKS Visła Proline Bydgoszcz nadal zagrają: Wojciech Kaźmierczak, Damian Wierzbicki, Kamil Gutkowski i Tomasz Bonisławski oraz Mistrzowie Polski Juniorów z 2021 roku: Damian Radziwon, Antoni Kwasigroch, Emil Narkowicz i Filip Jędruszczak.

Ważne zmiany w składzie nastąpiły na pozycji rozgrywającego, na której zagrają: reprezentant Kanady  Maxwell Elgert wraz z Michałem Szczechowiczem. Do zespołu dołączają dwaj nowi przyjmujący: Maciej Krysiak i Piotr Śliwka oraz atakujący Paweł Cieślik, który po kilku sezonach wraca do Bydgoszczy. Na ławce trenerskiej pozostał Adrian Pasierb, jako drugi trener i statystyk, a za przygotowanie fizyczne będzie odpowiadać nadal Tomasz Stasiak.

Kolejny sezon pod szyldem BKS Visła Proline Bydgoszcz
Współpraca z Bydgoską Hurtownią Narzędzi Visła oraz Grupą Profix układa się bardzo dobrze już od trzech lat, a nowa umowa sponsorska podpisana w licu obejmuje kolejny sezon.  Dzięki dużemu zaangażowaniu firmy Profix Sp. z o.o. w sponsorowanie bydgoskich siatkarzy zachowują w nazwie markę  PROLINE, która należy do ścisłej czołówki najczęściej wybieranych marek narzędziowych w Polsce i szybko zdobywa kolejne rynki w Europie.

Plan przygotowań do sezonu
W sierpniu drużyna BKS Visła Proline Bydgoszcz będzie przygotowywać się do sezonu we własnej hali Immobile  Łuczniczka. Od końca sierpnia rozpoczną się gry kontrolne wg następującego planu:

25/26 sierpnia – turniej w Bydgoszczyz udziałem Netzhoppers KW (Niemcy 1.Bundesliga), KKS Mickiewicz Kluczbork, Chemeko System Gwardia Wrocław i BKS Visła Proline Bydgoszcz.

27 sierpnia – rodzinny piknik sportowy Bydgoska Wyspa Siatkówki

2/3 września  – turniej we Wrześni w składzie BKS Visła Proline Bydgoszcz, SPS Chrobry Głogów, KKS Mickiewicz Kluczbork, KRISPOL Września.

7 lub 8 września –  mecz sparingowy

Inauguracja rozgrywek TAURON 1. Ligi sezon 2022/2023 odbędzie się 17 września.

Skład drużyny BKS Visła Proline Bydgoszcz na sezon 2022/2023 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Max Elgert, Michał Szczechowicz
atakujący: Damian Wierzbicki, Paweł Cieślik
przyjmujący: Kamil Gutkowski, Antoni Kwasigroch, Maciej Krysiak, Piotr Śliwka
środkowi: Wojciech Kaźmierczak, Damian Radziwon, Emil Narkowicz
libero: Tomasz Bonisławski, Filip Jędruszczak.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy