Autor:KP/astranowasol.pl, fot. astranowasol.pl
  27.07.2022 godz. 13:33

Ruchy transferowe w szergach beniaminka z Nowej Soli


Działacze MKST Astra Nowa Sól powoli odsłaniają nowe karty przed sezonem 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Do drużyny Norberta Śrona dołączyli środkowy Kamil Drzazga, rozgrywający Dawid Pawlun oraz libero Krzysztof Kołtowski.

Wychowanek Trefl Gdańsk ostatnie dwa sezony spędził w KPS Siedlce. Na swoim koncie ma wiele sukcesów w młodzieżowej siatkówce zarówno w halowej jak i plażowej odmianie. Dawid Pawlun jest, m.in. mistrzem Polski juniorów na plaży (2019) i hali (2018/19) oraz najlepszym rozgrywającym w Mistrzostwach Polski Juniorów (2019/20). Nowy zawodnik Astry jest również młodzieżowym reprezentantem Polski, z którą zdobył 3 miejsce w FIVB Mistrzostwach Świata U-21 (2021) oraz świeżo upieczonym brązowym medalistom Mistrzostw Europy U-22.

Obok Patryka Foltynowicza na pozycji libero w zbliżającym się sezonie występować będzie Krzysztof Kołtowski. Pochodzący z Oławy zawodnik ostatnie lata spędził w Chemeko-System Gwardia Wrocław i mimo młodego wieku (20 lat) ma już za sobą trzyletnie doświadczenie na parkietach TAURON 1.Liga. Krzysiek wyróżniony był również powołaniem do młodzieżowej kadry reprezentacji Polski. Krzysztof Kołtowski przechodzi do Nowej Soli na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Pozycję środkowych otwieramy prawdziwą wieżą. Do grona nowosolskich koliberków dołączą bowiem mierzący 210 cm  Kamil Drzazga! Wychowanek MKS Andrychów przechodzi do Astry z GKS Katowice, w którym spędził trzy ostanie sezony. Kamil na na swoim koncie brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów z roku 2018, który zdobył z AKS Resovia Rzeszów.

Oprócz Tomasza Pizuńskiego oraz Marcina Brzezińskiego w barwach nowosolskiej Astry będziemy oglądać w dalszym ciągu Mateusza Rucińskiego i Patryka Foltynowicza. Klub pożegnał się ze środkowymi Fryderykiem Polusem i Adamem Golikiem.

Pozycja rozgrywających zabezpieczona! Mateusz Ruciński zostaje na pokładzie. Popularny Masło na dobre zadomowił się w Nowej Soli i będzie to już jego czwarty sezon w barwach koliberków. Mateusz Ruciński przez większość poprzedniego sezonu stanowił o sile tej pozycji w nowosolskim klubie, wygrywając rywalizację z Łukaszem Jurkojćiem.

W sezonie 2022/2023 na pozycji libero w dalszym ciągu występować będzie Patryk Foltynowicz! Dla zawodnika pochodzącego z Krotoszyna to drugi rok spędzony w Nowej Soli. Popularny Folti pełnił funkcję podstawowego libero w poprzednim sezonie, kiedy to z Astrą sięgnął po awans do TAURON 1. Ligi.

Po trzech sezonach spędzonych w Nowej Soli Astra żegna się z Fryderykiem Polusem. „Fryta” dziękujemy Ci za pracę jaką włożyłeś na rzecz klubu oraz zaangażowanie i pełen profesjonalizm! Życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z siatkówką, a przede wszystkim dużo zdrowia. Fryderyk Polus przed większą cześć poprzedniego sezonu zmagał się z urazami. W decydujących meczach był wartościowym zmiennikiem dla Pawła Skibickiego.

Po półrocznej przygodzie w Astrze z Nową Solą żegna się Adam Golik. Środkowy dołączył do zespołu Norberta Śrona pod koniec grudnia 2021 roku, aby pomóc drużynie w wywalczeniu upragnionego awansu. Adam dziękujemy za Twoje zaangażowanie i serc. Życzymy powodzenia i dalszego rozwoju.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...