Autor:KP/MKS Będzin, fot. MKS Będzin
  26.07.2022 godz. 09:24

Nowa rola Mateusza Musiała


Grono asystentów trenera Wojciecha Serafina się powiększyło się. Do Bartosza Gawryszewskiego dołączył Mateusz Musiał, który w nowym sezonie TAURON 1. Ligi Mężczyzn będzie jednocześnie analitykiem będzińskiego MKS-u. Wcześniej był statystykiem.

Mateusz Musiał zbierał wieloletnie doświadczenie na najwyższym poziomie krajowym i międzynarodowym. Pracował w PlusLidze, nie tylko w Będzinie, ale też w Cuprum Lubin oraz w Berlin Recycling Volleys, z którym wywalczył złoty medal mistrzostw Niemiec. Do klubu z Będzina powrócił dwa lata temu, a w maju bieżącego roku wywalczył wraz z nim srebro TAURON 1.Liga.

W życiorysie analityka znajdują się również męskie kadry Białorusi i Australii, które reprezentował odpowiednio w mistrzostwach Europy (2019) i Lidze Narodów (2021).

- Nie zastanawiałem się długo nad tą propozycją, ponieważ bardzo dobrze pracowało mi się z Wojtkiem Serafinem w ubiegłym sezonie. W związku z tą zmianą, dołączy do nas nowy statystyk, dzięki któremu będę mógł się w jeszcze większym wymiarze skupić na analizach meczów. Jako asystent liczę na podpatrywanie warsztatu Wojtka i dalszy rozwój na innych płaszczyznach - powiedział Mateusz Musiał.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy