Autor:KP/Polski Cukier Avia Świdnik, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  12.07.2022 godz. 13:28

Jakub Hukel zamyka skład Polsiego Cukru Avii


Skład drużyny Polskiego Cukru Avii Świdnik jest już kompletny. Długie poszukiwania odpowiedniego przyjmującego zakończyły się sukcesem. Z radością klub ogłosił, że jest nim 33-letni Słowak, Jakub Hukel.

Jakub Hukel, to doświadczony przyjmujący. 33-latek ma cv bogate w zespoły z różnych krajów. W rodzimej Słowacji grał w takich zespołach jak Volejbal Nitra i VK OSMOS Prievidza. W sąsiednich Czechach reprezentował barwy SKV Havirov i VK ČEZ Karlovarsko. Zaznał także przygody w izraelskim Maccabi Hod Hasharon. Sezon 2016/2017 spędził w pierwszoligowej wówczas drużynie z Wałbrzycha. W Niemczech przywdziewał barwy CV Mitteldeutschland, po czym przeniósł się do Włoch, gdzie grał w Leverano, Tinet Prata di Pordenone oraz Con.Crea Marigliano. Ostatni sezon spędził w Austrii. Z drużyną Union Raiffeisen Waldviertel w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo i puchar Austrii.

– Słyszałem wiele dobrych opinii o Avii Świdnik, ludziach z nim związanych, organizacji i wspaniałych kibicach. Wiem również, że poziom Tauron.1 ligi jest wysoki. To były główne powody, dla których wybrałem granie w tym klubie w nadchodzącym sezonie. Jestem bardzo zadowolony, że będę częścią Avii Świdnik – powiedział nowy nabytek Avii, Jakub Hukel.

– Jakub to doświadczony zawodnik, który grał już w polskiej pierwszej lidze, wiec zna jej realia i poziom. Dobrze wyszkolony technicznie gracz defensywny, który zapewne wprowadzi dużo spokoju do gry. Myślę że świetnie wpasuje się w nasz zespół – dodał trener Witold Chwastyniak.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy