Autor:redakcja, fot. Legia Warszawa
  03.07.2022 godz. 10:38

Krzysztof Wójcik: dopinamy skład


W poprzednim sezonie siatkarze Legii Warszawa zebrali sporo pochwał. Indywidualnie graczom stołecznego klubu obserwatorzy wystawiali pozytywne recenzje. Nic też dziwnego, że po zakończeniu sezonu wielu legionistów nie miało problemu ze znalezieniem pracodawcy i to szczebel wyżej, bo w PlusLidze.

Arkadiusz Żakieta został zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki, Jakub Abramowicz poszedł do Nysy, a Maciej Stępień nie musiał daleko jechać, gdyż znalazł zatrudnienie za miedzą czyli w Projekcie Warszawa. Zdolnych zawodników w stołecznym klubie wypatrzył Daniel Pliński, trener kadry U22 i powołał Bartosza Gomułkę oraz Piotra Szlęzaka. Statystykiem w tej grupie młodzieżowej został legionista Kacper Goździkiewicz.

Takie transfery na pewno dają powody do radości, ale też wywołują ból głowy. Nowy trener Krzysztof Wójcik, który zastąpił Mateusza Mielnika, musi budować skład praktycznie od początku. Do obsadzenia pozostały jeszcze dwie pozycje - atakującego i przyjmującego.

- Chcemy rozpocząć przygotowania 25 lipca. Dopracować, jak do zwykle bywa o też porze roku, trzeba pewne szczegóły - mówi Krzysztof Wójcik, który mimo młodego wieku ma już sporo trenerskiego doświadczenia. Zbierał je w MOS-ie Wola, klubie znanym z doskonałej pracy z młodzieżą, która odnosi wiele sukcesów na arenie krajowej. Jego podopieczni dwa razy wygrali rozgrywki II ligi, choć rywale dysponowali znacznie większymi budżetami. Niestety, późniejsza walka o awans wyżej była nieudana, ale wielu graczy z Woli trafiło do mocniejszych klubów. Pracował też w Młodej Lidze w AZS Politechnice Warszawa.

- Na pewno praca w Legii jest dla mnie awansem na trenerskiej drodze. Niczego teraz nie chcę deklarować. O celach i zadaniach będziemy rozmawiać jak zostanie zbudowany skład i trochę poznam swoich podopiecznych - zakończył trener Legii Warszawa,

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...