Autor:KP/Polski Cukier Avia Świdnik, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  23.06.2022 godz. 11:38

Kapitan na stanowisku


Libero, kapitan i asystent trenera Witolda Chwastyniaka – Jakub Guz łączy te wszystkie funkcje. Człowiek żółto-niebieskich od urodzenia wciąż będzie częścią drużyny Polskiego Cukru Avii Świdnik na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

38-latek zaczynał grę w Avii w 2002 roku. Jedynie trzy sezony spędził poza Świdnikiem – w Siedlcach, Szczecinie i Tomaszowie Mazowieckim. Wrócił do Avii przed sezonem 2017/2018. Od tego momentu, jako kapitan poprowadził drużynę do pierwszej ligi i razem z kolegami zajął w niej szóste i czwarte miejsce.

To będzie drugi sezon, w którym poza rolą zawodnika będzie także asystentem trenera Witolda Chwastyniaka.

– Choć niedawno skończyliśmy sezon, to mi osobiście brakuje już trochę adrenaliny meczowej, dopingu naszych kibiców i całej tej otoczki. Cieszę się, że zbliża się kolejny sezon, w którym mam nadzieje i wierze w to bardzo, uda się stworzyć fajną drużynę, która przyniesie dużo emocji i radości naszym żółto-niebieskim kibicom – powiedział, Jakub Guz.

– Kuba to człowiek wielozadaniowy. Pełnił w zespole jednocześnie rolę drugiego trenera, kapitana oraz zawodnika. Rodowity świdniczanin, od wielu lat związany z Avią. Głównymi atutami Guzika jest ambicja, doświadczenie, konsekwencja i zaangażowanie na 100 % w to co robi. Z całą pewnością jest wz

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...