Autor:KP/Polski Cukier Avia Świdnik, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  22.06.2022 godz. 17:54

Walawender zostaje


Jeden rozgrywający już odszedł z klubu, zaś drugi podpisał nowy kontrakt na sezon 2022/23 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Łukasz Walawender wciąż będzie występował w drużynie Polskiego Cukru Avii Świdnik.

Łukasz Walawender przyszedł do Avii przed sezonem 2020/2021 w dość specyficznych okolicznościach. Był to transfer last minute. Zastąpił on bowiem Michała Tomczaka, którego karierę zatrzymała poważna kontuzja.

26-letni rozgrywający jest wychowankiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W poprzednim sezonie osiągnął całkiem niezły wynik punktowy jak na swoją pozycję. We wszystkim meczach udało mu się zdobyć 61 punktów.

– Zdecydowałem się zostać w Avii, ponieważ nie zgłosił się do mnie żaden z trzech klubów, do których mógłbym odejść – ZAKSA, Lube Banca Macerata , Perugia, a tylko te kluby mogą konkurować z aspiracjami, organizacją i atmosferą w Avii – powiedział w swoim żartobliwym stylu Łukasz Walawender.

– Łukasz ma duży potencjał na wysokiej klasy rozgrywającego i z sezonu na sezon można obserwować jego rozwój. Ambitny zawodnik który z pewnością nas jeszcze zaskoczy. Nie mogło go wiec zabraknąć w składzie Avii – dodał trener, Witold Chwastyniak.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy