Autor:KP/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  20.06.2022 godz. 12:30

Kolejny sezon Tytusa Nowika w Gwardii


Na trzeci sezon w barwach seniorskiej Gwardii Wrocław pozostanie Tytus Nowik, nasz mistrz świata U-19 z 2021 roku. W sercu Dolnego Śląska młody zawodnik uzupełni formację przyjęcia.

Tytus Nowik to wychowanek SPS Lębork, z którego przeniósł się do młodzieżowych drużyn Trefla Gdańsk, by ostatecznie, od 2019 roku, reprezentować barwy Akademii Gwardii Wrocław. Jednocześnie młody zawodnik, w sezonie 2020/2021, został włączony do pierwszego składu naszego zespołu. Minione rozgrywki Tytus Nowik rozpoczął jako zawodnik SMS-u PZPS Spała, jednak w trakcie sezonu wrócił do Wrocławia i pozostanie tutaj również w kolejnej odsłonie TAURON 1.Ligi.

- To już mój trzeci sezon w Gwardii. Długo zastanawiałem się co będzie w kolejnym sezonie. Na tę chwile Wrocław jest dla mnie najlepszą opcją, z której bardzo się cieszę. Przede wszystkim chciałbym jak najbardziej rozwinąć się w tym sezonie oraz walczyć o jak najwięcej grania i zbierania cennego doświadczenia z boiska. Nigdy nie miałem do czynienia z Trenerem Murkiem, dlatego też jestem ciekaw, jak nas poprowadzi i jaki ma plan na nas w tym sezonie” – mówi Tytus Nowik, który jako zawodnik Gwardii Wrocław, wystąpił w dwudziestu ośmiu meczach TAURON 1.Ligi.

W barwach wrocławskiego klubu Tytus Nowik występuje na pozycji przyjmującego. - Jeden z naszych liderów młodzieżowych, który nie raz pokazał, że jego miejsce jest w profesjonalnej lidze. Nasz „Tito” będzie grał na przyjęciu z czego się cieszę i wiem, że pod skrzydłami Dawida Murka będzie mógł garściami czerpać wiedzę pod kątem pozycji przyjmującego” – mówi Mateusz Adamiak, dyrektor Akademii.

Tytus Nowik jest także regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski, a przed rokiem wraz z kadrą U-19 sięgnął po mistrzostwo świata w Iranie, sam będąc wybranym najlepszym zawodnikiem turnieju.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...