Autor:KP/Polski Cukier Avia Świdnik, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  17.06.2022 godz. 14:25

Mateusz Siwicki zostaje w Świdniku


Skład drużyny Polskiego Cukru Avii Świdnik powoli się krystalizuje. Trzecim środkowym, który przedłużył swój kontrakt z Dumą Lotniczego Miasta jest Mateusz Siwicki.

Urodzony w 1996 roku zawodnik przyszedł świdnickiego klubu przed sezonem 2021/2022 z Gwardii Wrocław. Cały sezon był dla niego niezwykle pechowy przez chorobę, z którą się zmagał. Mimo nieobecności przez dłuższy czas udało mu się zdobyć dla żółto-niebieskich 133 punkty.

– Bardzo się cieszę, że przez kolejny sezon będę reprezentować barwy żółto-niebieskie. Klub cały czas się rozwija i pokazuje, że chce z roku na rok poprawiać swoje miejsce w tabeli. Mamy wspaniałych kibiców, którzy niejednokrotnie udowadniali, że są najlepsi w tej lidze i kilka razy nasza hala odleciała – za co im dziękujemy. Mam nadzieję, że sprawimy wiele niespodzianek i następny sezon będzie jeszcze bardziej owocny dla naszej drużyny i razem odniesiemy dużo zwycięstw. Osobiście mam dużo do udowodnienia w nowym sezonie i chcę dać o wiele więcej jakości na środku siatki, do zobaczenia – powiedział Mateusz Siwicki.

Na Mateusza bardzo liczy także trener, Witold Chwastyniak. – Mateusz Siwicki z uwagi na chorobę nie miał wielu okazji, by pokazać się na parkiecie, jednak mimo długiej przerwy poziom gry reprezentowany przez tego środkowego był zawsze wysoki. To jeden z czołowych zawodników grających na tej pozycji w TAURON 1. Lidze. Cieszę się że pozostaje z nami na kolejny sezon – dodał trener.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy