Autor:KP/Chemeko-System Gwardia Wrocław, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  15.06.2022 godz. 16:49

Z PlusLigi do TAURON 1. Ligi. Jan Fornal przyjmującym Gwardii


Budowa składu na sezon 2022/2023 dobiegła już końca. Klub przedstawił na początek nowego przyjmującego Gwardii Wrocław, którym został Jan Fornal. Przyjmujący na Dolny Śląsk przenosi się z plusligowego Projektu Warszawa.

Jan Fornal pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w zespole Hutnika Kraków, skąd trafił do SMS-u PZPS Spała. W kolejnych latach reprezentował barwy EKS-u Skry Bełchatów, KPS-u Siedlce czy AZS-u AGH Kraków by ostatecznie w 2018 roku zadebiutować w PlusLidze jako zawodnik MKS-u Będzin. Od sezonu 2020/2021 Jan Fornal był zawodnikiem Projektu Warszawa, z którym w 2021 sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Polski. W swoim dorobku medalowym przyjmujący ma wicemistrzostwo Europy kadetów (2013), brązowy medal Mistrzostw Świata kadetów (2013), brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów (2014), wicemistrzostwo i mistrzostwo Młodej Ligi (2013 i 2014). Teraz, w sezonie 2022/2023, Jan Fornal zasili szeregi Gwardii Wrocław, gdzie będzie stanowił o sile naszego przyjęcia.

- Po sezonie w Warszawie, klub z Wrocławia wyszedł z fajną propozycja na kolejny rok, postawił solidne warunki oraz jaki jest cel na przyszły sezon i tak doszło do podpisania. Ostatnie lata miałem mało możliwości, żeby pograć, więc podpisałem kontrakt z klubem, w którym mam nadzieję, będę kluczowym zawodnikiem. Rozmawiałem także z menadżerem i uznaliśmy, że to dobry pomysł. Oczywiście, ciesze się także że będę miał przyjemność dzielenia boiska z moim kolega, którym miałem już okazję kiedyś grać i także przychodzi do Wrocławia na kolejny rok. Na pewno stabilność finansowa Wrocławia, której nie ma żadnego problemu z płatnościami dla zawodników też była kluczowa. Także nie pozostaje nic innego jak walka o najwyższe cele i awans do PlusLigi – mówi Jan Fornal.

Dla zawodnika, który ostatnie sezony spędził głównie na ławce dla rezerwowych, rozgrywając tylko w minionej odsłonie PlusLigi, dwadzieścia setów dołączenie do zespołu, gdzie będzie jednym z podstawowych zawodnik to także duża szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności na dłuższym dystansie.

- Jan Fornal to zawodnik z dużym doświadczeniem plusligowym. Jest bardzo wszechstronny i charakteryzuje go bardzo, dobra, kierunkowa zagrywka. Mam wrażenie, że w dalszym ciągu ten potencjał nie był do końca wykorzystany – mówi Dawid Murek.

POWIĄZANE INFORMACJE

...