Autor:Katarzyna Porębska/MKS Będzin, fot. MKS Będzin
  13.06.2022 godz. 10:42

Kolejni zawodnicy zostają w MKS-ie Będzin


Klub z Będzina sukcesywnie odkrywa kolejne karty. Po serii pożegnań potwierdził, iż trzej zawodnicy - aktualni wicemistrzowie TAURON 1. Ligi Mężczyzn pozostają w drużynie na kolejny sezon. W tym gronie znalazł się Łukasz Swodczyk, Kacper Gonciarz, Jakub Rohnka oraz Maciej Ptaszyński.

Drużynie MKS-u Będzin w zakończonym sezonie 2021/22 nie udało się wywalczyć awansu do PlusLigi. Włodarze cały czas budują nowy zespołów i stopniowo odkrywają kolejne karty ze składu.

Na pewno w sezonie 2022/23 TAURON 1. Ligi Mężczyzn barw będzińskiego klubu bronić będzie: Łukasz Swodczyk - środkowy, Kacper Gonciarz - rozgrywający, Jakub Rohnka - przyjmujący oraz Macie Ptaszyński przyjmujący.

Komunikat klubu
"W przyszłym sezonie Swodi ponownie będzie reprezentować barwy MKS-u w rozgrywkach TAURON 1. Ligi. Środkowy, który dołączył do nas w ubiegłym roku z Polski Cukier Avia Świdnik zakończył poprzednie rozgrywki na czwartym miejscu wśród najlepszych blokujących ligi (71 bloków), zdobył łącznie 258 punktów w 34 spotkaniach i dwa razy odebrał statuetkę MVP. Dwukrotny medalista rozgrywek pierwszoligowych ponownie będzie miał okazję powalczyć o kolejny - miejmy nadzieję - złoty medal, który zawisł na jego szyi w sezonie 2016/2017, gdy reprezentował barwy Aluron CMC Warta Zawiercie.

Kacper Gonciarz, wychowanek Cerrad Enea Czarni Radom, który dołączył do nas w ubiegłym roku z Ślepsk Malow Suwałki w przyszłym sezonie ponownie w naszych barwach powalczy o swój trzeci, złoty medal w rozgrywkach pierwszoligowych. Rozgrywający, który w ubiegłym sezonie do swojej gabloty dołożył brakujący, srebrny medal rozgrywek TAURON 1. Ligi z pewnością będzie chciał ponownie poczuć smak złota, który na jego szyi zawisł w sezonach 2012/2013 (RCS Radom), oraz 2018/2019 (MKS Ślepsk Suwałki).

Kolejny zawodnik, który zostaje to Jakub Rohnka. Przyjmujący, który rozpoczynał swoją siatkarską przygodę w NTS Trójka Nakło dołączył do nas w zeszłym roku z plusligowego Ślepsk Malow Suwałki i z marszu stał się jednym z najważniejszych ogniw #TeamWalczaków w ubiegłym sezonie. 423 punkty i 6 statuetek dla najlepszego zawodnika spotkania to tylko część świetnych liczb, które przypisał sobie Kuba do pierwszoligowych rankingów. Wierzymy w to, że w przyszłym sezonie nasz przyjmujący nie jeden raz podbije swoje ligowe statystyki. Do zobaczenia w sezonie 2022/2023.

Maciej Ptaszyński to wychowanek Trefla Gdańsk dołączył przed rokiem do #TeamWalczaków z amerykańskiego California State University - Northridge. "Ptaku" w ubiegłym sezonie miał niejednokrotnie szansę udowodnić, że drzemie w nim duży potencjał i choć kontuzja, której nabawił w listopadzie utrudniła jego adaptację na pierwszoligowych parkietach to już końcówka minionego sezonu zdecydowanie należała do niego. W sezonie 2022/2023 mamy nadzieję, że urazy będą naszego przyjmującego omijać szerokim łukiem przez całą fazę ligowych rozgrywek, gdzie będzie miał okazję zaprezentować w pełni wachlarz swoich możliwości".

POWIĄZANE INFORMACJE

...