Autor:KP/Polski Cukier Avia Świdnik, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  11.06.2022 godz. 17:06

Nowy kontrakt Mateusza Rećko. Atakujący zostaje w Świdniku


Polski Cukier Avia Świdnik zaczyna odkrywać karty przed nowym sezonem 2022/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Pierwszym zawodnikiem przedłużającym kontrakt z klubem jest atakujący – Mateusz Rećko.

24-letni zawodnik pochodzący z Sokółki ma za sobą dwa sezony w Avii. Oba bardzo udane, bowiem przez ten czas był czołową postacią drużyny Witolda Chwastyniaka. Do Świdnika trafił z BAS-u Białystok.

W minionym sezonie zdobył 600 punktów, co dało mu drugie miejsce w TAURON 1. Lidze wśród najlepiej punktujących zawodników. Dziewięciokrotnie odbierał statuetkę MVP (również drugie miejsce w lidze).

– Za mną dwa sezony w świdnickiej Avii. W tej sytuacji, chyba nie muszę się przedstawiać kibicom i sympatykom naszej drużyny. Natomiast przede mną kolejny rok, z czego bardzo się cieszę. Siatkarski projekt i lokalna społeczność Avii Świdnik niezmiernie mnie urzekły i z wielką przyjemnością, będę dalej stanowił ich część. Do zobaczenia na boisku! – powiedział Mateusz Rećko.

Zadowolenia z pozostania popularnego Rekina w Avii nie ukrywa trener, Witold Chwastyniak.

– Mateusz bardzo dobrze prezentował się w sezonie 2020/2021, a w sezonie 2021/2022 tylko potwierdził, że zalicza się do czołowych atakujących pierwszej ligi. Tym bardziej cieszymy się, że udało się zatrzymać go na kolejny sezon – podkreślił trener Witold Chwastyniak.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...